בקשה דחופה למינוי נאמן חושפת: חובות של כחצי מיליארד שקל לקבוצת אלדד פרי

הקבוצה, המחזיקה בחברת פרי נדל"ן שהסתבכה בחודשים האחרונים בתביעות משפטיות רבות, נמצאת לטענתה בחדלות פירעון תזרימית

עדי כהן
עדי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בעלי פרי נדל"ן, אלדד פרי
בעלי פרי נדל"ן, אלדד פריצילום: עופר וקנין

המספרים מאחורי הצרות של פרי נדל"ן נחשפים: חברת גמי וחיים, שבבעלות איש העסקים חיים חמו, הגישה הבוקר (שלישי) בקשה לבית המשפט המחוזי (מרכז) למנות נאמן זמני לקבוצת אלדד פרי – שפרי נדל"ן היא זרוע הנדל"ן שלה. הסיבה: החברה נמצאת בחדלות פירעון תזרימית ומאזנית.

ברקע לבקשה נמצאת גם הלוואה שניתנה לקבוצה בסך של יותר מ-218 מיליון שקל "שנעלמה כלא היתה". ואולם, נראה שבכך לא מסתכמים חובותיה של קבוצת הנדל"ן של פרי. על פי הבקשה, עולה כי לקבוצה חובות מצטברים בסך של כחצי מיליארד שקל.

הבקשה שהוגשה הבוקר מגיעה על רקע שורה ארוכה של תביעות משפטיות, צ'קים מבוטלים, קשיי תשלום לספקים ותיקי הוצאה לפועל, שנחשפו ב-TheMarker בחודשים האחרונים, ואותתו על קשיים תזרימיים של פרי נדל"ן - שמעורבת כיום בהקמתן של כ-3,000 יחידות דיור, רובן במסגרת קבוצות רכישה בהובלתה.

לא זאת בלבד, בחודש שעבר הודיע הממונה על חוק המכר במשרד הבינוי והשיכון על הטלת עיצום כספי של 800 אלף שקל על החברה, בעקבות בדיקה ממושכת שנערכה במשרדו זה למעלה משנה עקב הפרות של חוק המכר וההתנהלות של הקבוצה כחברה יזמית, אף שהיא פועלת כביכול כמארגנת קבוצות רכישה.

במסגרת הבקשה הטרייה, טענה חברת גמי וחיים, שהצטרפה כשותפה לבעלות בקבוצה בינואר כי הלוואות העתק שנתנה לפרי נדל"ן במהלך השנה האחרונה התבססו על מצגי שווא שהציג אלדד פרי, הבעלים ומנכ"ל הקבוצה. את מצג העביר פרי לחמו שעלה לארץ משוויץ לפני שנים אחדות, ופגש בפרי לראשונה לפני כשנה, אז התעניין ברכישת דירה באחד ממיזמי החברה. "

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

מר פרי, שהבין שמר חמו אינו בקיא בשוק הנדל"ן בישראל, ובכלל זה בדרך ביצוע עסקות בישראל, הציע למר חמו להשקיע בקבוצה. במסגרת זו טען מר פרי כי לחברה שווי אדיר המסתכם בכמיליארד שקל, וכי היא זקוקה לכספים על מנת לגשר על פער תזרימי שנוצר בפעילותה", נטען בבקשה.

חברת גמי וחיים טענה כי בעקבות מידע שהגיע לחברה לאחר מתן ההלוואות, ובדיקות שערכה באמצעות אנשי מקצוע, התברר לה כי המצגים שהוצגה לחמו אינם נכונים, וכי הקבוצה למעשה נמצאת במשבר תזרימי קשה. על פי הנטען, "לפי נתוני החברה עצמה והתזרים השנתי שהוכן על ידה, החברה זקוקה להזרמת 80 מיליון שקל על מנת שיהיה בידי הקבוצה לעמוד במלוא התחייבויותיה עד לסוף שנת 2020".

בפועל, כנטען, מכלה קבוצת הנדל"ן של פרי בחודשים האחרונים סך של כ-2.5 מיליון שקל מדי שבוע - המוזרמים לטובת תשלומי ריביות ופירעון חובות לנושים, שכבר החלו לנקוט הליכים משפטיים שונים כנגד הקבוצה, כפי שנחשף ב-TheMarker.

אלא שכאמור, כפי שעולה מהבקשה, מתברר כי מצבה של פרי גרוע אף יותר: "מנתונים שהמשיכו להגיע לחברה עולה כי בפועל מצבה של קבוצת אלדד פרי בכי רע, וכי הסכומים שהלוותה המבקשת לקבוצה נעלמו כלא היו. בנוסף התברר כי מעבר לחובותיה למבקשת בסך 218.8 מיליון שקל - הקבוצה חייבת סך של כ-300 מיליון שקל לנושים שונים נוספים". במלים אחרות, לטענת גמי וחיים, לפרי נדל"ן חובות מצטברים בסך של למעלה מחצי מיליארד שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker