לא רק אינטל: חברת הסייבר Proofpoint תשכור מעזריאלי 6,000 מ"ר במגדל המשולש

העסקה מגלמת רמת מחירים שמזכירה את מצב השוק טרום ימי הקורונה, אולם עזריאלי עדיין צריכה למלא 9 קומות שיתפנו בעוד חודש וחצי

גילי מלניצקי
גילי מלניצקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מגדלי עזריאלי בתל אביב
מגדלי עזריאלי בתל אביבצילום: אייל טואג

חברת הגנת הסייבר האמריקאית פרופפוינט (Proofpoint) חתמה על הסכם לשכירת ארבע קומות במגדל עזריאלי המשולש בתל אביב. מדובר בשטח כולל של כ- 6,000 מ"ר, מתוך השטחים המתפנים במגדל בעקבות עזיבת חברת בזק, ששכרה כ-17 קומות במגדל וצפויה לעזוב בעוד חודש וחצי. מטה חברת בזק ועובדיה עוזבים את תל אביב ויעברו למבנה עזריאלי המנור בחולון.   

פרופפוינט חתמה על עסקה לתקופה של חמש שנים עם אופציה לחמש שנים נוספות במחיר מוערך של 120 שקל למ"ר - מחיר אופייני למיקום המרכזי של המגדל במרכז תל אביב, שאינו מגלם את המכה שחטף שוק המשרדים בתקופת הקורונה. פרופפוינטט צפויה לקבל את המשרדים לרשותה בנובמבר הקרוב ותחל לבצע שינויים והתאמות לצרכיה. כניסת עובדיה למתחם החדש צפויה להתחיל במאי 2021.

פרופפוינט רכשה בארבע השנים האחרונות שלוש חברות בישראל: ObserveIT הישראלית-אמריקאית ב-225 מיליון דולר, חברת אבטחת הענן פיירליירס (FireLayers) תמורת 55 מיליון דולר, וחברת מטא-נטוורקס (MetaNetworks) המאבטחת את הגישה לרשת בטכנולוגיה המבוססת על גישת אפס אמון תמורת 120 מיליון דולר. לפרופוינט מרכז פיתוח בישראל, שמונה כ-200 עובדים ומתמקד באבטחת ענן, בידוד רשתות אינטרנט, אבטחת אפס אמון ומניעת דליפת נתונים.

"ריכוז האתרים שלנו בלב אזור הביקוש להיי-טק בתל אביב יאפשר לנו להציע ל-200 העובדים שלנו סביבת עבודה ברמה הגבוהה ביותר, התומכת בצמיחה עסקית ארוכת טווח", מסר דורון אלגרסי, מנכ"ל Proofpoint בישראל. "אנו מברכים על המעבר ובטוחים שהאתר החדש, בשילוב היכולת שלנו לגייס כוח אדם איכותי ומוכשר, יהוו קרקע פוריה לשיתוף פעולה וחדשנות במרכז המו"פ השני בגודלו של החברה". 

השיפוץ ימשוך שוכרים חדשים?

באחרונה פורסם כי אינטל חתמה על הסכם לשכירת ארבע קומות במגדל עזריאלי המשולש עבור חברת הבאנה לאבס, שאותה רכשה בדצמבר 2019, ותיכנס אף היא לשטחי המשרדים המתפנים של בזק. עם זאת, עזריאלי עדיין מחפשת שוכרים עבור תשע קומות מתוך ה-17 שפונו, והחברה מקיימת מגעים עם שוכרים שונים כדי להבטיח ששטחים לא יעמדו ריקים וישמרו על רמת מחירים טרום-קורונה.

המגדל המשולש מצוי בימים אלה בתהליך שיפוץ כולל, לצד שיפוץ נרחב של כל קומת הקרקע במרכז עזריאלי בהשקעה של עשרות מיליוני שקלים, לצד חידוש הלובי והמערכות במגדל העגול והמרובע, שכבר הסתיימו לפני כמה חודשים. המגדל המשולש מתנוסס לגובה של 169 מטר וכולל 46 קומות. שטחה של כל קומה הוא 1,450 מ"ר.

גדעון אברמי, סמנכ"ל משרדים בקבוצת עזריאלי, אינו מודאג מקצב העסקות: "המגדל המשולש ממשיך להוות מקור משיכה דומיננטי למגוון חברות גדולות ומובילות לאור מיקומו האטרקטיבי בסמוך לצירי תנועה מרכזיים. הביקוש למשרדים במתחם גבוה, הן מצד שוכרים חדשים והן מצד חברות שכבר שוכרות בו משרדים ומבקשות להתרחב ולהגדיל את שטחן".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker