קרן ריאליטי רכשה את מגדל הארמון בחיפה תמורת 105 מיליון שקל

מגדל הארמון כולל שתי קומות מסחר, קומת לובי ו-15 קומות משרדים בשטח כולל של 19.6 אלף מ"ר ■ בקרן ציינו כי ניתן יהיה להסב בעתיד את הנכס גם למגורים, באישור הוועדה המקומית

עדי כהן
עדי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מגדל הארמון
מגדל הארמוןצילום: צחי קיבנשטיין

תשע שנים אחרי שחברת הביטוח מגדל רכשה את מגדל הארמון בחיפה – קרן ריאליטי שבבעלותם של מיקי ורדי, אסף ורדי ואוהד רוזן, הודיעה היום (ב') כי חתמה על עסקה לרכישת המגדל בן 18 הקומות תמורת 105 מיליון שקל.

מגדל הארמון, המשתרע על חטיבת קרקע בת 3.5 דונם ברחוב הנביאים בשכונת הדר, כולל שתי קומות מסחר, קומת לובי ו-15 קומות משרדים בשטח כולל של 19.6 אלף מ"ר. הנכס כולל גם שש קומות חניה תת קרקעיים, ובהם כ-430 מקומות חניה תת קרקעיים בשטח של 14.2 אלף מ"ר.

בקרן ריאליטי ציינו כי על פי תוכנית המתאר החדשה החלה על המגרש ניתן יהיה להסב בעתיד את הנכס גם למגורים. ההליך מותנה באישור הוועדה המקומית. עוד נמסר מהקרן כי חלק משמעותי מהנכס אינו מושכר כיום ובכוונת הקרן לפעול להשכרתו.

במגרש פעל בעבר בית הקולנוע ארמון המיתולוגי, שהוקם בשנות ה-30 והיה ידוע בשל גגו הנפתח והמבנה הארכיטקטוני בעל החזית העגולה. ב-1995 נהרס המבנה ועל חורבותיו הוקם המגדל הנוכחי – שבמשך שנים נחשב לאחד המגדלים הגבוהים בחיפה ובצפון ישראל. ב-2011 רכשה מגדל את מגדל הארמון מאיש העסקים משה גרידינגר תמורת 100 מיליון שקל.

אוהד רוזן, שותף בקרן ריאליטי
אוהד רוזן, שותף בקרן ריאליטיצילום: אייזנברג- אליאש

אוהד רוזן, שותף בקרן ריאליטי, מסר כי "לבניין נגישות תחבורתית טובה והוא מקנה מענה לצרכים ציבוריים, מוקדי שרות וכדומה. בנכס שוכרים מגוונים, ובהם קופת חולים כללית, סופר פארם, ש.ל.ה ומשרד מושלי-אלדר אדריכלים. בימים אלה אנו מנהלים מו"מ עם מספר שוכרי עוגן מתוך כוונה לפעול לפיתוח והשבחת הנכס והסביבה, כחלק מהאסטרטגיה של הקרן להשבחת נכסים קיימים".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

את קרן ריאליטי ייצגו בעסקה עורכי הדין משה הרדי ועמוס נעים ממשרד הרצוג פוקס נאמן, ואת מגדל ייצגו בעסקה עוה"ד גילי ריזל ושחף שטרן ממשרד מ.פירון ושות'.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker