הדרום לוהט, אבל חיפה קפואה: היכן התאושש שוק הדירות אחרי הסגר?

בחודש שעבר נרכשו 3,662 דירות חדשות - קפיצה של 21% לעומת מאי ■ האזור היחיד שבו נרשמה ירידה הוא חיפה ■ משרדי המכירות של חברות הבנייה והשיווק מדווחים על עלייה בקצב המכירות גם ביולי

הדר חורש
הדר חורש
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שכונת רחביה בירושלים
שכונת רחביה בירושליםצילום: אמיל סלמן

השיפור בשוק הדירות נמשך ביוני: מנתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (הלמ"ס) עולה כי מכירת הדירות החדשות ביוני הסתכמה ב-3,662 - קפיצה של 21% לעומת מאי שבו נמכרו רק 3,051 דירות.

הלמ"ס תיקנה בדיעבד את נתוני מאי, שכן על פי ההודעות הקודמות נמכרו בחודש זה 3,660 דירות. מהנתונים עולה כי היקף המכירות חזר לאיתנו לאחר השפל בתקופת הקורונה. באפריל האחרון ירדו מכירות הדירות החדשות ל-832 בלבד. היקף המכירות ביוני התקרב מאוד לחודשי השיא דצמבר 2019 וינואר 2020, שבהם היה קצב המכירות החודשי יותר מ-3,700 דירות.

במשרדי המכירות של חברות הבנייה והשיווק מדווחים על עלייה בקצב המכירות גם ביולי. הסיבה לעלייה היא ככל הנראה דחייה של עסקות בתקופת הסגר. באוגוסט צפויה עלייה קלה נוספת כתוצאה מהפחתת מס הרכישה למשקיעים.

המספר הגדול ביותר של דירות נמכר ביוני באזור הדרום - 929. באזור המרכז נמכר מספר דומה לזה שנרשם בחודש הקודם, 847. האזור היחיד שבו ירדה מכירת הדירות החדשות הוא חיפה, שבה חלה נפילה של 13% ל-465 דירות בלבד. בירושלים זינקו המכירות בכ-50% ל-311 דירות.

הלשכה מדווחת גם על עלייה במספר הדירות המוקמות בבנייה עצמית, במסגרת בנה ביתך או בקבוצות רכישה. מספר הדירות בבנייה עצמית ביוני הוא 891 - גידול של 15% לעומת החודש הקודם. העלייה נגרמה ככל הנראה בשל השלמת פרויקטים של עמותות בנייה בתל אביב ובמרכז. במחוזות הצפון והדרום, שבהם קיימת בנייה עצמית נרחבת של בתים פרטיים, נרשמה ירידה.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

מחר צפויה הלמ"ס לפרסם נתונים על מחירי הדירות ביולי. על פי ההערכות, ההתאוששות במכירות הביאה לעלייה במחירים הממוצעים של הדירות, חרף המיתון החריף במשק.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker