חיבור בין הרצליה לרמת השרון: אושרה תוכנית ל-1,230 יחידות דיור

הוותמ"ל אישרה שתי תוכניות להתחדשות עירונית, אחת בדרום-מערב הרצליה והשנייה בעיר העתיקה בלוד ■ ממלא מקום יו"ר הוותמ"ל: "יסייעו להגדלת היצע יחידות הדיור באזורי הביקוש"

יעל דראל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הרצליהצילום: תומר אפלבאום
יעל דראל

תוכנית להתחדשות עירונית בהיקף של 1,230 יחידות דיור אושרה על ידי הוועדה למתחמי דיור מועדפים (ותמ"ל) בהרצליה. זו צפויה לייצר רצף אורבני בין העיר לבין רמת השרון. התוכנית משתרעת על שטח של 400 דונם בחלקה הדרום-מערבי של העיר, ובסמוך לשכונת גליל ים, שנמצאת בשלבי הקמה. 

יחידות הדיור בפרויקט ייבנו בפרויקטים עם חזיתות מסחריות, שטחי תעסוקה ומסחר בהיקף של כ-35 אלף מ"ר שימוקמו בסמוך לנתיבי איילון (דרך 20). מתוך כלל יחידות הדיור, 246 יחידות דיור יוקצו עבור דירות קטנות. התוכנית כוללת מבנים בגובה של עד 10 קומות בבנייה מרקמית, וישולבו בה שני מגדלי מגורים בני 35 קומות. עוד כוללת התוכנית מסוף תחבורה ציבורית, כיכר עירונית ופארק עירוני, שישתרע על שטח של 106 דונם. תוכנית זו כוללת חיבור מדרך יבנה ברמת השרון למערב הרצליה באמצעות מעבר עילי מעל נתיבי איילון ומסילת הרכבת.

התוכנית נערכה על ידי מליס אדריכלים ובשיתוף עם עיריית הרצליה וקודמה על ידי רשות מקרקעי ישראל. כחלק מהתוכנית, אושר קו ביוב חדש שיחבר את הרצליה למערכת השפד"ן (מכון טיהור שפכי גוש דן). מתקן טיהור השפכים העירוני עתיד להתפנות.

תוכנית התחדשות עירונית נוספת שאישרה הוועדה היא התוכנית בית הקשתות בעיר העתיקה בלוד, שכוללת 543 יחידות דיור. תוכנית זו משתרעת על פני 90 דונם, וממוקמת במתחם הרחובות גנרל לקלרק, מחנות קפריסין פרימן וחשמונאים. במסגרת התוכנית, ייבנו שישה מבנים חדשים בני 22-6 קומות – מתוכן 100 יחידות דיור קטנות. כיום מצויים במתחם ארבעה מבנים במצב תחזוקתי ירוד ובהם 64 יחידות דיור, שיפונו לטובת הפרויקט. בנוסף, 3,600 מ"ר של שטחי תעסוקה ומסחר יוקמו כחזית מסחרית הפונה לרחובות. התוכנית נערכה על ידי דרמן ורבקל אדריכלות.

ממלא מקום יו"ר הוותמ"ל, דניאל מלצר, ציין כי מדובר בשתי תוכניות שיסייעו להגדלת היצע יחידות הדיור באזורי הביקוש.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker