אושרה תוכנית להקמת שכונה חדשה באילת: 425 דירות מתוכן כ-200 במחיר למשתכן

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בעיר אישרה את בנייתו של רובע חדש הכולל בתים פרטיים, קוטג'ים ודירות גן ■ הרובע החדש, הפונה אל מפרץ אילת, יכלול בסיום בנייתו 529 דירות בתמהיל מעורב ובבנייה נמוכה

עדי כהן
עדי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בתי מלון באילת
בתי מלון באילתצילום: מורי חן

ברקע סיומה הקרב של תוכנית הדיור הלאומית מחיר למשתכן, כ-200 וילות ודירות גן מוזלות בדרכן לאילת. הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בעיר אישרה היום (ב') את בנייתו של רובע חדש בעיר, רובע 2, שבו ייבנו 425 יחידות דיור חדשות, ובהן בתים פרטיים, קוטג'ים, דירות גן ודירות גג. 198 מתוך הדירות החדשות ייבנו במסגרת תוכנית מחיר למשתכן ומחיר למשתפר, הכוללת הטבות למשפרי דיור זכאים. על פי העירייה, היתרי הבנייה למאות היחידות החדשות צפויות להימסר עד לסוף השנה הנוכחית.

הרובע החדש, הפונה אל מפרץ אילת, יכלול בסיום בנייתו 529 דירות בתמהיל מעורב ובבנייה נמוכה של עד 2 קומות. לצד הדירות החדשות שאושרו עתה, כ-104 יחידות דיור במתחם כבר נמצאות בשלב בנייה מתקדם על ידי היזם האחים אוזן - גם הם במסגרת תוכנית מחיר למשתכן. יחידות הדיור החדשות, ישווקו לזכאי מחיר למשתכן וכן לרוכשים בשוק החופשי, על ידי היזמים אייל פרץ ועמרם אברהם שזכו במכרזי מחיר למשתכן ומחיר למשתפר.

נציין כי הרובע החדש הוא חלק מהסכם הגג עליו חתמה העירייה עם רשות מקרקעי ישראל ב-2017, והוא מפותח על ידי החברה הכלכלית כחברה מפתחת עבור רשות מקרקעי ישראל ומשרד הבינוי והשיכון. זהו אחד משני הרבעים האחרונים המשלימים את מתחם השחמון באילת, שבנייתו החלה בשנות ה-90 של המאה הקודמת. מתחם השחמון, הקרוי על שם נחל שחמון העובר בתחום העיר וחוצה בינו לבין שכונות העיר הוותיקות, יכלול בסיום פיתוחו כ-9,000 משקי בית ויהיה מחצית מסך משקי הבית באילת.

ממינהל ההנדסה בעיריית אילת נמסר כי בניית הרובע צפויה ליהנות ממסלול מהיר, ועל כן הרובע כולו צפוי להיבנות, להימסר ולהיות פעיל באופן מלא, כולל פיתוח תשתיות ומבני ציבור - תוך חמש שנים בלבד.

מפרץ אילתצילום: החברה להגנת הטבע

ראש עיריית אילת, מאיר יצחק הלוי, אמר: "אני גאה להעניק למשפחות צעירות, הזדמנות לדיור איכותי ובהישג יד, הצופה לנוף הייחודי של מפרץ אילת. זהו אירוע מכונן - בפעם הראשונה היתרי בנייה לרובע שלם מאושרים כיחידה אחת. אישור הוועדה הוא חלק ממכלול התרחשויות מרגשות שצפויות באילת בשנים הקרובות - שדרוג רצועת החוף, יצירת מוצרי תיירות לקהלים חדשים על בסיס איכויות המדבר וים סוף, פיתוח שטחו המתפנה של שדה התעופה, פינוי הנמל הצבאי, התחדשות לב העיר וזו רק רשימה חלקית".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

מהנדס העיר, אסף אריכא הוסיף, כי "צוות מינהל ההנדסה והוועדה המקומית אילת ממשיכים לפעול במרץ, גם ובמיוחד בתקופת הקורונה, כדי לאפשר אווירה עסקית אטרקטיבית ליזמי נדל"ן במטרה להמשיך את תנופת פיתוח העיר וכדי להניע את הכלכלה המקומית. תקופת הקורונה היא התקופה הכי מתאימה לתת שירות מצוין ודל בביורוקרטיה, לקדם תכנון ורישוי ולאפשר ליזמים וקבלנים לעמוד מוכנים לתחילת עבודות. אנו רואים בשוק הבנייה והתשתיות כמנוע כלכלי ויש לנו את הכלים הנדרשים להניע אותו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker