נטישות בצמרת שוק הדיור: מתכננת הוותמ"ל מתפטרת - וסגן הממונה על התקציבים בדרך החוצה

לפי גורמים בקרבתו של סגן הממונה על תקציבים באוצר, אריאל יוצר, הוא מתכנן לעזוב את תפקידו הנוכחי ■ דקלה פרסיקו הודיעה השבוע על התפטרותה לטובת מעבר לשוק הפרטי

עדי כהן
הדר חורש
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דקלה פרסיקו
עדי כהן
הדר חורש

דקלה פרסיקו, מתכננת הוועדה לתכנון מתחמים מועדפים לדיור (הוותמ״ל) בחמש וחצי השנים האחרונות, שהובילה שורה ארוכה של תוכניות ענק לבנייה במסלול מואץ, הודיעה השבוע על התפטרותה - לטובת מעבר לשוק הפרטי. גורם מרכזי נוסף בצמרת שוק הדיור המאותת עתה על עזיבתו המתקרבת הוא אריאל יוצר, סגן ראש אגף תקציבים במשרד האוצר ויו"ר הוותמ"ל הזמני  - כך על פי גורמים בקרבתו.

אריאל יוצרצילום: אוליבייה פיטוסי

בשבועות האחרונים, מאז קמה הממשלה החדשה והתחלפו קברניטי שוק הדיור, הסתמן יוצר כאחד המועמדים הבולטים לתפקיד ראש מטה התכנון של אריה דרעי - תפקיד שטרם אויש. בשנים האחרונות כיהן יוצר כסגן הממונה על התקציבים בתחומי הנדל"ן והשלטון המקומי. כחלק מתפקידו שימש גם יו"ר הוותמ"ל. 

פרסיקו מסרה את ההודעה על התפטרותה ביום ראשון לשר דרעי ולמנכ"לית מינהל התכנון, דלית זילבר. זאת, ימים ספורים לאחר הדיון שהתקיים במועצה הארצית על הארכת תוקף הפעילות של הוותמ״ל עד 2024, וכן העצמת והרחבת סמכויות הוועדה באופן משמעותי. התפטרותה של פרסיקו תיכנס לתוקף ב-12 ביולי, וטרם נמצא מחליף שייכנס לנעליה.

מאז הקמתה ב-2015 - ביוזמתו של שר האוצר דאז, משה כחלון - שימשה הוותמ"ל מנגנון התכנון המרכזי בישראל ומסלול מואץ לתוכניות ענק לבנייה. ב-2019 לבדה, תוכננו בוותמ"ל כ–65 אלף יחידות דיור. פרסיקו ליוותה את פעילות הוותמ"ל עוד מהקמתה, והובילה את התכנון של כ-65 תוכניות ענק שאושרו בשנים אלה לבנייתן של כ-226 אלף דירות חדשות. באמצע יוני, פג תוקף הוראת השעה שמכוחה פעלה הוועדה, וכעת נראה כי דרעי מתכנן להמשיך את פעילותה במתכונת מורחבת לכמה שנים נוספות — על אף הביקורת הציבורית והמקצועית שהיא ספגה בשנים שחלפו מהקמתה.

מאריאל יוצר נמסר כי אם יפרוש - ימסור הודעה מסודרת בעניין. 

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker