שיכון ובינוי זכתה במכרז לבניית קריית המודיעין של צה"ל במיליארדי שקלים - המניה מזנקת

עלות הקמת הקריה מוערכת בכ-3-2.5 מיליארד שקל ■ החברה הזוכה תממן, תתכנן, תקים, תתפעל ותתחזק את הקריה - שצפויה להכיל 350 אלף מ"ר שייבנו על שטח של 2,500 דונם - למשך 26 שנה

חגי עמית
חגי עמית
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הדמיה של קרית המודיעין
הדמיה של קרית המודיעיןצילום: חברת שיכון ובינוי בע"מ

שיכון ובינוי היא הזוכה במכרז להקמת קריית המודיעין בליקית, שעלות הקמתה מוערכת בכ-12 מיליארד שקל. כך הודיע הבוקר (ב') מנהל המעבר דרומה במשרד הביטחון. מדובר במכרז PFI שבו החברה הזוכה תממן, תתכנן, תקים, תתפעל ותתחזק את הקריה - הצפויה להכיל 350 אלף מ"ר שייבנו על שטח של 2,500 דונם - למשך 26 שנה.

קריית המודיעין בליקית הוא המכרז האחרון והמורכב ביותר שהוציאה מערכת הביטחון במסגרת המהלך הלאומי של מעבר צה"ל דרומה. חמש קבוצות שהציגו מועמדות להתמודדות במכרז עברו את תנאי הסף - אלקטרה ומנרב, שיכון ובינוי, אפריקה-ישראל, שפיר ואשטרום. לשלב הסופי של המכרז הגיעו שלוש קבוצות: אלקטרה-מנרב, שיכון ובינוי ושפיר.

תהליך הבנייה צפוי להימשך עוד ארבע שנים, והאכלוס עצמו - של 12 אלף החיילים והעובדים שקרית המודיעין צפויה להכיל, מתוכם כ-5,000 משרתי קבע - ייצא  לדרך רק ב-2026.

הדמיה של קרית המודיעין
הדמיה של קרית המודיעיןצילום: חברת שיכון ובינוי בע"מ

בשבוע שעבר ביקר שר הביטחון, בני גנץ, בליקית ואמר: "צה"ל, כולל הרמטכ"ל וראש אמ"ן ששוחחתי עמם, אני וכל מערכת הביטחון, רואים בנגב את המקום הנכון להתפתח בו. מקום שבו יהיה לנו את המתקן הטכנולוגי הטוב ביותר, האיכותי ביותר והחשוב ביותר ליצירת זרוע המודיעין החזקה והמובילה ביותר. זו סיבת הסיבות למעבר אמ"ן לנגב.

"בנוסף, אנחנו מסייעים פה לאתגר לאומי של פיתוח הדרום שצה"ל היה הראשון להיענות לו - מכוחות היבשה, דרך בסיסי חיל האוויר ועד מעבר חיל התקשוב וקרית המודיעין. זה פרויקט ראשון במעלה לביטחון הלאומי ולנגב כולו ברוח חזון בן גוריון. לצורך כך אנחנו רותמים כבר היום את כל הגורמים בממשלה בכדי להביא את המעטפת האזרחית והתשתיתית, ובראש ובראשונה פתרון תחבורתי הולם, תמיכה וקידום של התשתית האנושית שמגיעה לכאן כחלק מהביטחון הלאומי".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

בשבוע שעבר נערך דיון בוועדה לביקורת המדינה בנוגע לעיכוב בפרויקט העברת צה"ל לנגב, ובפרט בדאגה לאמצעי תחבורה  מתאימים אליו. במסגרתו התייחס תא"ל עודד בסיוק, רח"ט תכנון במשרד הביטחון, לפילוח מקום המגורים של אנשי הקבע המשרתים בקרית המודיעין בגלילות כיום. בסיוק העריך כי 38% מהם גרים מצפון לגוש דן ואמר כי "על פי הסקרים שאנחנו עושים, אנחנו לא משוכנעים שרבים יעברו להתגורר בנגב, אף שיש לנו עניין שזה יקרה. ואם אנחנו לא ניתן להם מענה, זה לא יקרה".

השר בני גנץ
השר בני גנץצילום: POOL New/רויטרס

בסיוק הדגיש בדיון את היעדר פתרון לתחבורה מהמרכז לקרית המודיעין החדשה שתקום. "כרגע מדובר על כשעתיים נסיעה לכל כיון. ואם מדובר על מישהו שמתגורר בחדרה, זה ייקח גם יותר. מה שאומר שארבע שעות מהיום מבוזבזות על נסיעות. ההערכה שלנו שיהיה מאוד קשה להחזיק אנשים בתנאים האלה", הוא הסביר.

אמיר רשף, סגן לענייני ביטחון באגף התקציבים משרד האוצר אמר בתגובה כי "האופציות העומדות על הפרק הן אוטובוסים שיאספו מנקודות במרכז הארץ או רכבת לבאר שבע ומשם פתרון תחבורתי לבסיס. מבחינה תקציבית, מרגע שתתקבל ההחלטה אנחנו נאפשר לקדם את התכנון שייצור אומדן עלויות מדויק ונדע לתת מענה לדבר הזה".

ח"כ עפר שלח, יו"ר הוועדה, אמר באותו דיון כי "מעבר צה"ל, הנגב הוא אחד הפרויקטים החשובים ביותר שעל סדר היום הלאומי, ובה בעת אחת הדוגמאות המחפירות ביותר להחלטה ממשלתית שפשוט לא מתבצעת. 18 שנה חלפו מאז החלטת הממשלה הראשונה בנושא, ואנחנו נמצאים כמעט באותו מקום: צה"ל רוצה אפס סיכונים ביחס למצבו הנוכחי, והמשרדים הממשלתיים האחרים, בעיקר האוצר ומשרד התחבורה, מתקשים להציג פתרונות והכל תקוע".

תמיר כהן, יו"ר שיכון ובינוי אמר היום כי "אנו גאים במנהלים ובעובדים המצוינים של שיכון ובינוי ובטוחים כי פרויקט קרית המודיעין יהיה אחד מפרויקטי הדגל של החברה בשנים הקרובות".

בועז לוי, סמנכ"ל התעשייה האווירית ומנהל חטיבת מערכת טילים וחלל, אמר כי "התעשייה האווירית, באמצעות מפעל מל"מ יחד עם חברת הבת של חטיבת מט"ח TSG, יספקו את כלל שירותי התקשוב בקרית המודיעין בתשתית טכנולוגית מתקדמת שתיתן מענה לצרכים המבצעיים של צה''ל בשנים הקרובות".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker