ירושלים של זהב: מגרש של 17 דונם נמכר ביותר מחצי מיליארד שקל

הזוכה במכרז של רשות מקרקעי ישראל היא חברת ג.ז. מדף 21, המוחזקת על ידי חברת הנדל"ן קנדה ישראל ופאנגייה ■ המתחם כולו יכלול 20 מגדלים בני 24-18 קומות לשימושים מעורבים, לצד שטחי ציבור ■ המבנה הישן של בית החולים ייהפך למלון

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מבנה בית החולים שערי צדק הישןצילום: תומר אפלבאום

512 מיליון שקל ו-777 אלף שקל - זה הסכום ששילמה חברת ג.ז. מדף 21, המוחזקת על ידי חברת הנדל"ן קנדה ישראל ופאנגייה, עבור מתחם בית החולים שערי צדק המיתולוגי בירושלים, אותה שיווקה רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) במכרז שפורסם לפני כמה חודשים, ערב פרוץ מגפת הקורונה. החברה הזוכה תבנה על מגרש בגודל 17 דונם, שהוא חלק מרובע עסקים חדש לירושלים. שטחו של המתחם כולו הוא 300 דונם - והוא צפוי להוסיף לעיר עוד כ-60 אלף מקומות עבודה חדשים. 

במכרז יועד שטח המתיר הקמה של 240 דירות למגורים בלבד, בשילוב אזור משרדים מאסיבי, אזורי מסחר, מלונאות, תרבות ופנאי. אולם עתה נראה כי במשרד האוצר ובתמיכת רמ"י תתאפשר הסבה של חלק משטחי המסחר למגורים, לאור השינוי בדפוסי העבודה בעקבות מגפת הקורונה והירידה בביקוש למשרדים. האפשרות להסבת שטחי משרדים מקודמת עתה במסגרת חוק ההסדרים.

הרובע החדש יכלול בינוי של 20 מגדלים בני 24-18 קומות לשימושים מעורבים, לצד שטחי ציבור ירוקים וחכמים. המתחם נמצא בסמוך למתחם הכניסה לעיר, המצוי גם הוא בעבודות פיתוח ועבודה מואצת. המתחם אמור להישען על תחבורה ציבורית עשירה, ולכלול רכבת מהירה לגוש דן, ארבעה קווי רכבת קלה, תחנת אוטובוסים מרכזית, שבילי אופניים ועוד.

מהמכרז עולה כי במסגרת הפרויקט ישמרו היזמים את המבנה ההיסטורי של בית החולים, וסביבו יקומו כ-50 חדרי מלון, אולמי כינוסים ואירועים, שטחי מסחר ושימושים נלווים למלון, שייבנו בהתאם לתקנים הפיזיים של משרד התיירות. 

מפת הפרויקט המתוכנן במקוםצילום: מתוך חוברת הפרויקט

המכרז היה מורכב מחמישה מגרשים, ששווקו כחטיבה אחת ליזם אחד. עם הזוכים במכרז ייחתם חוזה חכירה ישירה (ללא הסכם פיתוח) לתקופה של 98 שנה, עם אופציה להארכה לתקופה נוספת של 98 שנה בתנאים שיהיו נהוגים ברשות מקרקעי ישראל במועד החידוש.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון, מסר כי "ההיענות למכרז מביעה את האמון של חברות הנדל"ן בכלכלה הירושלמית המתפתחת. תוספת מאות יחידות הדיור, בתוספת של מתחמי מסחר, מלונאות ותעסוקה על ציר הרכבת הקלה היא תוספת משמעותית לעיר שתחזק אותה ותפתח את כלכלתה. בשנים הקרובות נמשיך לקדם בנייה בכל חלקי העיר ונמשיך לצמצם את פערי הביקוש". 

מנהל רמ"י, עדיאל שמרון, מסר כי "מדובר בהצלחה גדולה לשיווק הקרקע הייחודית. הנדל"ן תורם אחוז משמעותי לתל"ג של ישראל, ואין ספק ששיווק מוצלח זה יתרום לצמיחת המשק בימי משבר כלכלי ובריאותי. זהו מכרז נוסף בתוכנית הגדולה לשינוי פני הכניסה לבירת ישראל. מכרז זה מוסיף שטחי מסחר ותיירות משמעותיים ,לצד תוספת מאות יחידות דיור שירושלים זקוקה להן. מימוש הסכם הגג בירושלים מתנהל בקצב משביע רצון בזכות ההירתמות ושיתוף הפעולה עם ראש העיר ירושלים. מכרז זה הוא צעד משלים שמגדיל ומפתח את שטחי התעסוקה בעיר".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker