המדינה לא מוותרת: מערערת לעליון נגד חנות איקאה באשתאול

המדינה טוענת כי כ-9,500 מ"ר מתוך 25 אלף מ"ר שפתחה איקאה באשתאול, נבנו לא כחוק, על חשבון שטחים המיועדים לתעשייה ■ לפני כשבועיים, דחה בית המשפט המחוזי בקשה של ועדת התכנון המחוזית לאטום את החלק בחנות השנוי במחלוקת

הדר חורש
הדר חורש
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איקאה באשתאול
הדר חורש
הדר חורש

המדינה הגישה אתמול (שלישי) לבית המשפט העליון בקשה לערעור על ההחלטה לא לסגור חלקים מחנות איקאה באשתאול. המדינה טענה כי כ-9,500 מ"ר מתוך 25 אלף מ"ר שפתחה איקאה באשתאול, נבנו לא כחוק, על חשבון שטחים המיועדים לתעשייה.

הוועדה המקומית מטה יהודה, שבתחומה נמצאת החנות, הכשירה את החריגה ואישרה שינוי ייעוד השטחים שבמחלוקת מתעשייה למסחר. מתכננת הוועדה המחוזית שירה תלמי באבאי, עירערה על ההחלטה בפני ועדת ערר עליונה, שדחתה את עמדתה של הוועדה המחוזית ואישרה את פעולתה של הוועדה המקומית. לפני כשבועיים, דחה שופט בית המשפט המחוזי בירושלים בקשה של מתכננת ועדת התכנון המחוזית, לאטום את חלק החנות השנוי במחלוקת, עד להכרעה הסופית.

בבקשת הערעור שהגישה היום (ד') מתכננת הוועדה המחוזית על ההחלטה נטען בין היתר, כי ועדת הערר הכשירה החלטה בלתי חוקית, שכן להחלטת הוועדה המקומית אין תוקף ללא אישור הוועדה המחוזית. לטענתה, פעלו הוועדות שאישרו את פעולת החנות באופן פסול, תוך רמיסת חוקי התכנון והבנייה. לטענתה, המהלך פוגע במאבק נגד עבריינות הבנייה ובאמון הציבור בשוויון בפני החוק.

שירה תלמי באבאיצילום: אלידור חדד

חנות איקאה באשתאול נפתחה לפני כמה שבועות, בעיצומו של משבר הקורונה. היא מספקת עבודה למאות מתושבי האזור, רבים מהם חרדים ובני מיעוטים, אך הפעילות בחנות דלה יחסית, בעיקר עקב ירידת נפחי המסחר בתקופת המיתון.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker