במקום מפעל – צימרים: קיבוץ מעיין צבי יתרחב ב-163 יחידות דיור וכ-2,500 מ"ר שטחי מסחר

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה חיפה אישרה את תוכנית המתאר לקיבוץ מעיין צבי שממערב לזכרון יעקב ■ מתכננת מחוז חיפה במינהל התכנון: "מדובר בתוכנית בעלת חשיבות ותרומה לפיתוח היישוב"

יעל דראל
יעל דראל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קיבוץ מעיין צבי
קיבוץ מעיין צביצילום: א.ג. איזן - אדריכלים ובוני ערים בע"מ.

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה חיפה אישרה את תוכנית המתאר לקיבוץ מעיין צבי  שממערב לזכרון יעקב - הכוללת תוספת משמעותית של שטחי מגורים, תעסוקה ומסחר. קיבוץ מעיין צבי הוקם ב-1938 וממוקם במישור החוף. הוא חלק מהמועצה האזורית חוף הכרמל. בקיבוץ מתגוררים כ-970 תושבים ועל פי תוכנית המתאר יתווספו לו בשנים הקרובות 163 יחידות דיור לצד כ-2,500 מ"ר של שטחי תעסוקה ומסחר.

התוכנית, שנערכה על ידי משרד אייזן אדריכלים, קודמה על ידי קיבוץ מעיין צבי והמועצה האזורית חוף הכרמל, ומגדירה מסגרת תכנונית לפיתוח היישוב, לצד עיבוי שטחי המגורים הקיימים בו. במינהל התכנון ציינו כי "תחום הפיתוח נבחר לאחר בחינת חלופות רבות שדנו בשטחים הפתוחים העוטפים את היישוב והחלופה שנבחרה מותירה שטח פתוח ערכי רצוף במעטפת הישוב".

במינהל התכנון ציינו כי שטחי התעסוקה והמסחר שנוספו ליישוב ממוקמים בשטחו, באופן שנותן מענה גם לתושביו וגם לשכונות הסמוכות של זכרון יעקב. התוכנית החדשה כוללת תוספת של אפשרות להקמת צימרים בלבד ומבטלת שימוש במפעל הקיים בשטחו. במסגרת התוכנית נערך סקר שימור לצורך הסדרת נושא שימור מבנים ואתרים בעלי ערך היסטורי ותרבותי – בין היתר בתי האבן ביישוב, מועדון לחבר וצריף העץ בקיבוץ.

מתכננת מחוז חיפה במינהל התכנון, ליאת פלד, ציינה כי "מדובר בתוכנית בעלת חשיבות ותרומה לפיתוח היישוב ולמתן פתרונות דיור מגוונים אשר יענו על צרכיו כיום ובעתיד, תוך שימור המורשת של הקיבוץ וראיית הצרכים לעתיד. התוכנית מאפשרת חיזוק חברתי המחבר בין התושבים, וכן משתלבת בסביבתה בהיבטים של שמירה על שטחים פתוחים, וכן שימור המבנים ההיסטוריים". 

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker