דרעי אישר: התקנת פאנלים סולאריים על פרגולות תתאפשר ללא היתר בנייה

שינוי התקנות נועד להביא לחיסכון והתייעלות הוצאות ■ למרות הפוטנציאל הרב הגלום במדינה שטופת השמש, שיעור הייצור של אנרגיה מתחדשת מכלל צריכת החשמל בישראל נמוך מהשיעור בכל אחת מ–28 מדינות האיחוד האירופי

עדי כהן
עדי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדי כהן
עדי כהן

שר הפנים, אריה דרעי, חתם היום (ראשון) על שינוי בתקנות התכנון והבנייה, המאפשר את הקמתם של קירויים שקופים או מתקנים סולאריים לייצור חשמל על פרגולות - ללא צורך בהיתר בנייה, כפי שנדרש היום. 

במסגרת התקנות שאישר השר, תתאפשר הקמת מתקנים פוטו-וולטאים לייצור חשמל על תקרות פרגולה ביתיות וכן פרגולות המוקמות בשטחי ציבור - ללא צורך בהוצאת היתר בנייה לכך. שינוי התקנות נועד להביא לחיסכון והתייעלות הוצאות חשמל - הן למשקי הבית בישראל והן לרשויות המקומיות. באפריל דנה המועצה הארצית לתכנון ובנייה בשינוי התקנות, והמליצה לשר הפנים לאשרן.

מטרת התקנות היא להגדיל את השטחים שבהם ניתן להתקין מתקנים פוטו-וולטאיים לייצור חשמל ואנרגיות מתחדשות, שיביאו לחיסכון משמעותי בהוצאות משקי הבית בישראל. נכון להיום, על אף הפוטנציאל הרב הגלום במדינה שטופת השמש להגברת הייצור והשימוש באנרגיות מתחדשות, שיעור הייצור של אנרגיה מתחדשת מכלל צריכת החשמל בישראל נמוך מהשיעור בכל אחת מ–28 מדינות האיחוד האירופי — ופחות מרבע משיעורו הממוצע (17.5%) במדינות האיחוד האירופי.

נושא זה אוגד גם בהחלטת ממשלה שהתקבלה בינואר 2009, שבמסגרתה הוצב יעד מדיני שלפיו עד 2020 אנרגיות מתחדשות יספקו 10% מצריכת החשמל בישראל. בשנים שחלפו מאז התנפח היעד עוד יותר ונקבע כי עד 2025 אנרגיות מתחדשות יספקו 17%-20% מצריכת החשמל במדינה, וב-2030 - 30% מכלל הצריכה.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker