תביעה נוספת נגד קייזמן: "הבטיח תשואה של 6,000 שקל בחודש"

משקיע טוען כי איש העסקים עדי קייזמן וחברותיו הפרו באופן שיטתי את חובתם לשלם לו תשואה בגין שתי דירות שרכש דרכם - ותובע 1.5 מיליון שקל

גילי מלניצקי
גילי מלניצקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדי קייזמן
עדי קייזמןצילום: חגי פריד

בשבוע שעבר הגיש לבית משפט השלום תל אביב משקיע נוסף תביעה נגד איש העסקים ויזם השקעות הנדל"ן שהתמחה בברלין, עדי קייזמן, על סך של כ–1.5 מיליון שקל.

בתביעה טוען המשקיע כי קייזמן, חברת ברלין אסטייט וברלין אספייר (חברות שקייזמן היה ממנהליה ובעליה), הפרו באופן שיטתי את חובתם לשלם למשקיע תשואה אליה התחייבו, בגין שתי דירות שרכש התובע דרך החברה. בנוסף, הם גם הפרו לטענתו את חובתם לרשום את הדירות על שם המשקיע, והציגו בפניו מצג שווא ועובדות כוזבות.

בנוסף נטען כי בחודש מארס האחרון הציע קייזמן לתובע למכור את הדירות ולהשתמש בכסף לטובת "מיזם עסקי" משותף. התובע מכר את הדירות והעביר סכום נוסף של כ–170 אלף שקל לידי קייזמן — ואף התחייב להעברת סכום נוסף של כ–160 אלף יורו. ואולם לטענת התובע ולמרות ההסכמות והעברת התשלומים, קייזמן התנער מכל התחייבות כלפי התובע למימוש העסק, שנועד להיות מתחם למסאז'ים על שטח מסחרי בנכס בברלין.

"הבטחתו של קייזמן היתה לא יותר מניסיון סרק, בבחינת מחטף, אשר נועד להכשיר את התנערותו מהתחייבויותיו לפי הסכמי 2018", נטען בכתב התביעה שהגיש עו"ד גיא הרשקוביץ — שכבר הגיש תביעה נוספת בשם זוג משקיעים נוסף, לפני מספר שבועות — ועו"ד אילי קיפרמן ממשרד הרשקוביץ ושות'. "התובע נותר עם נזקים בשווי מאות אלפי יורו, ללא דירות על שמו וללא מיזם עסקי", נכתב בתביעה.

מהתביעה עולה כי התובע התקשר ב–2018 עם ברלין אספייר לרכישת שתי דירות בברלין, בסך כולל של כ–240 אלף יורו. ברלין אספייר חתמה על ההסכמים באמצעות קייזמן, ולפיהם התחייבה החברה לשלם לתובע בכל חודש כ–3% ממחירה של כל דירה, למשך תקופה של שלוש שנים. מכאן שהיה על החברה לשלם לתובע תשואה חודשית בגין הדירות של כ–3,400 שקל.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

מלבד התשואה המובטחת, טוען התובע כי עובד של קייזמן, שנחשב היה ליד ימינו בעיניו, הבטיח לו במו"מ השלמה לתשואה חודשית כוללת של 6,000 שקל בחודש. בפועל, עמדו התשלומים החודשיים על סך של כ–2,000 שקל, ומחודש מארס 2020 קייזמן והחברות הפסיקו להעביר לתובע כל תשואה בגין הנכסים. זאת לאחר שב–1 למארס 2020 חתם התובע על ביטול הבעלות על הדירות שהיו ברשותו.

בתביעה דורש התובע להשיב לו את מלוא השקעותיו בחברות ברלין אספייר; את התמורה בגין יתרת התשואה, שלא שולמה לטענתו במשך 24 חודשים; את הסכום שהעביר לטובת המיזם המסחרי; ותשלומי פיצוי על נזקים ועוגמת נפש, המסתכמים ב–1.47 מיליון שקל.

בשנה האחרונה הוגשו נגד קייזמן והחברות שהיו בבעלותו חמש תביעות שונות בגין הפרה של התחייבויות, על רקע פעילותו העסקית בנדל"ן בברלין.

מעדי קייזמן נמסר: "התביעות המגמתיות האלה כבר איבדו את האמינות שלהן, רב הנסתר על הגלוי של מי שמושך בחוטים, נקווה שבקרוב האמת תצא לאור".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker