המלחמה בפקקים: עיריית ת"א רוצה לצמצם מקומות חנייה בפרויקטים חדשים

תקן חדש של העירייה, שיובא לאישור השבוע, מבקש להגביל את מספר מקומות החנייה ל-0.5 ליחידת דיור לכל היותר במרכז העיר - כשבשאר העיר יותרו 0.8 חניות ליחידה ■ העירייה: "הפחתת תקן החנייה צפויה להפחית את יוקר הדיור בעיר"

עדי כהן
עדי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בניין בתל אביב. ההצעה מתייחסת רק לפרויקטים חדשים
בניין בתל אביב. ההצעה מתייחסת רק לפרויקטים חדשיםצילום: THOMAS COEX / AFP

על רקע הגודש ההולך ומחריף בכבישים והמאבק להפחתת השימוש ברכב הפרטי, עיריית תל אביב יוצאת במהלך דרמטי לצמצום תקני החנייה לפרויקטי מגורים חדשים בעיר. על פי התקן המוצע, שיובא לאישור הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בעיר ביום רביעי הקרוב, מקומות החניה במרכז העיר (רובעים 5,4,3 ו-6) יוגבלו ל-0.5 ליחידת דיור לכל היותר, ובשאר העיר יעמוד מספר מקומות החנייה המקסימלי לדירה על 0.8.

בנוסף, מסתמן כי לעירייה יינתן שיקול הדעת להחליט גם על ביטול מלא של תקן החנייה לפרויקטי בניה חדשים בעיר - בהתאם למיקומם, קרבתם למערכות הסעת המונים ולאלטרנטיבות אחרות של תחבורה ציבורית, וכן על פי תמהיל הדירות בפרויקט.

נכון להיום, תקן החנייה הקיים בעיר מתיר הקמה של 2-1 מקומות חניה לדירה, בהתאם למאפייניה ומיקומה. כך למשל, לדירה של עד 120 מ"ר במרכז העיר מותרת הקמה של מקום חנייה אחד בלבד, ובשולי העיר, ברובעים 1 ו-2 – דירה בגודל זהה יכולה לקבל 1.33 מקומות חנייה; לדירה מעל 120 מ"ר בבית שיש בו יותר מדירה אחת - מתיר התקן הקיים הקמה של 1.33 מקומות חנייה לדירה במרכז העיר, ו-2 מקומות חנייה בשוליה. כמו כן, בהתייחס לבתים צמודי קרקע וקוטג'ים, מתיר התקן הקיים הקמה של שני מקומות חניה לכל דירה. 

בעירייה מבהירים כי שינוי תקן החנייה, באם יאושר, יחול על פרויקטים חדשים שיובאו לאישורה של הוועדה המקומית - ולא באופן רטרואקטיבי על פרויקטים שכבר הוצא להם היתר בנייה. לצד זאת, עוד מוצע כי לוועדה המקומית בעירייה תהיה הסמכות להמיר שטחי חנייה תת קרקעית בתוכניות מאושרות לשטחים עיקריים, תוך הקטנת תקן החנייה באותם הפרויקטים, וכי הוועדה תהיה רשאית לאשר חניונים ציבוריים בבעלות פרטית במגרשי מגורים. 

פקק תנועה באיילון. "להפחתת תקן החנייה השפעה על הפחתת היקף הנסיעות ברכב פרטי בעיר"
פקק תנועה באיילון. "להפחתת תקן החנייה השפעה על הפחתת היקף הנסיעות ברכב פרטי בעיר"צילום: דודו בכר

במסגרת ההצעה, אותה יזמה היחידה לתכנון אסטרטגי בעיריית תל אביב, אגף התנועה, מוסבר כי מדובר בצעד שנרקם על רקע הפיתוח האינטנסיבי של מערכות הסעת ההמונים בעיר ומערך התחבורה הציבורית ככלל, ומטרתו עידוד תחבורה בת קיימא. בשורות ההצעה נכתב כי "הפחתת תקן החנייה הינה מרכיב מתוך מכלול פעולות לגיבוש מדיניות תחבורה כוללת ומקיימת בעיר. להפחתת תקן החנייה השפעה על הפחתת היקף הנסיעות ברכב פרטי בעיר, וכפועל יוצא השפעה על היבטים סביבתיים והיבטי מרחב ציבורי".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

עוד נכתב כי "הפחתת תקן החנייה תאפשר להגדיל את הכדאיות הכלכלית להתחדשות עירונית, וצפויה להפחית את יוקר הדיור בעיר בשל העלויות הגבוהות להקמת חנייה (המגולמות במחיר הדירה) והעלויות הגבוהות לתפעול ותיחזוק חנייה (המתווספות לעלויות תשלומי ועד הבית)".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker