תאונת קריסת העגורן בבת ים: הוגש כתב אישום בגין רשלנות נגד מנהלים בחברת הביצוע

הפרקליטות הגישה היום כתב אישום נגד מנהלים בחברת מבנים ונתיבים, גיא עטיה ועומר עטיה, בגין אחריותם להתקנה שגויה של העגורן ■ לפי כתב האישום, ביצעו השניים את ביסוס העגורן בשטח באופן שגוי ולקוי, בניגוד לאמור בתוכנית

יעל דראל
יעל דראל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קריסת מנוף בבת ים
קריסת מנוף בבת ים. אוזלת יד של הממשלהצילום: מוטי מילרוד

פרקליטות מחוז תל אביב (פלילי) הגישה היום (ה') לבית משפט השלום בעיר כתב אישום נגד מנהלים בחברת מבנים ונתיבים, גיא עטיה ועומר עטיה, בגין אחריותם לקריסת עגורן צריח באתר בנייה בבת ים לפני כשנתיים. הנאשמים מואשמים בעבירה של מעשה פזיזות ורשלנות בשימוש לא זהיר במכונות.

על פי כתב האישום שהוגש על ידי עו"ד מיטל מור, חברת מבנים ונתיבים שימשה מבצעת הבנייה של פרויקט מגורים באתר בנייה בבת ים. גיא עטיה שימש מנהל הנדסה ומנהל העבודה באתר. עומר עטיה שימש מנהל התשתיות והלוגיסטיקה באתר מטעם החברה. 

מכתב האישום עולה כי גיא ועומר עטיה או מי מטעמם, קיבלו תוכנית מהנדס לביסוס העגורן, אשר לא תאמה את הוראות היצרן. כשלא עלה בידם לבצע את התוכנית כלשונה, ביצעו השניים את ביסוס העגורן בשטח, באופן שגוי ולקוי, בניגוד לאמור בתוכנית ומבלי שפנו אל המהנדס והציפו בפניו את הקושי ביישום התוכנית. כפועל יוצא, בוצע ביסוס העגורן על ידי השניים באופן החורג מהותית מתוכנית ביסוס העגורן ובאופן המסכן את יציבותו ובטיחותו של העגורן.

מכתב האישום עולה עוד כי ב-13 בפברואר 2017, בעת שמפעיל העגורן עבד על העגורן, קרס העגורן בעקבות העיגון השגוי. העגורן קרס על הכביש הסמוך לאתר וזרוע העגורן חדרה את תקרת החניון התת-קרקעי בבניין הסמוך לאתר. 

כתוצאה מקריסת העגורן, נגרמו למפעיל העגורן שברים רבים בגופו, הוא אושפז לתקופה ממושכת בבית החולים, נזקק לסדרה של ניתוחים ובהמשך עבר ניתוח לקטיעת רגלו. בנוסף נפצעו בתאונה עוברי אורח ששהו ברכבם בסמוך למקום.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

על פי כתב האישום, הנאשמים נהגו ברשלנות בכל הנוגע לביסוס העגורן שבפיקוחם, לא נקטו אמצעי זהירות המתבקשים לשם הבטחת יציבותו, ובכך סיכנו את חייהם של העובדים באתר ושל עוברי האורח. 

כתב האישום הוגש לאחר שטענות הנאשמים בשימוע נבחנו ונדחו. החקירה בוצעה על ידי מפלג הונאה של מחוז תל אביב במשטרה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker