סגנית ראש מטה הדיור לשעבר בדרך לתת שירותי ייעוץ לקבלנים ויזמים

מירי כהן שפרשה ממטה הדיור, הגוף שהיה חוד החנית בתחום הדיור בממשלה היוצאת, עומדת לפתוח משרד עורכי דין פרטי ■ היא מבקשת לקצר את תקופות הצינון הנדרשות, כדי שתוכל לייצג את התאחדות בוני הארץ וכדי לקבל תפקיד בחברת בנייה ויזמות

גילי מלניצקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מירי כהן, סגניתו הפורשת של ראש מטה הדיורצילום: אייל טואג
גילי מלניצקי

עו"ד מירי כהן, שכיהנה עד סוף 2019 כסגנית ראש מטה הדיור, הגוף שהיה חוד החנית בתחום הדיור בממשלה היוצאת ואמון על מימוש חזון הדיור של שר האוצר לשעבר משה כחלון, עומדת לפתוח משרד עורכי דין פרטי. היא מבקשת לתת שירותים משפטיים להתאחדות בוני הארץ, הגוף שמייצג את הקבלנים והיזמים. בנוסף היא צפויה לקבל תפקיד סמנכ"לית חטיבת הנדל"ן בחברת הבנייה והיזמות של האחים צחי וחן נוימן.

כהן הגישה בימים האחרונים בקשה לנציבות המדינה - לקצר את תקופת הצינון בין תפקידה הציבורי למעבר למגזר הפרטי. זאת כדי שיאפשרו לה לספק שירותים במשרדה הפרטי להתאחדות הקבלנים בוני הארץ בתקופה של ארבעה חודשים, כאשר הנציבות ביקשה תקופת צינון של כ-10 חודשים וכהן ביקשה חצי שנה בלבד; וכן קיצור של שלושה חודשים על תקופת הצינון שקבעה הנציבות עבור התחלת העבודה אצל האחים נוימן. הנציבות ביקשה שבעה חודשי צינון כך שתחל את עבודתה כסמנכ"לית בחברה ב-1 בספטמבר, ואילו כהן ביקשה תקופת צינון שתאפשר לה להתחיל בעבודתה כבר בחודש הנוכחי.

אם ייענו לבקשתה של כהן, היא תוכל להתחיל את העבודה עם ההתאחדות ב-1 באוגוסט, ואם בקשתה תידחה היא תיאלץ להמתין עד ל-1 בדצמבר.

באשר לבקשה לעבוד בהתאחדות בוני הארץ, כתבו בנציבות כי הם ממליצים על תקופת צינון ארוכה משום ש"מתעורר באופן מובנה חשש לפגיעה בטוהר המידות ובאמון הציבור וזאת לנוכח מהות תפקידה של המבקשת ורמת בכירותה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker