ממחיר למשתכן ועד דיור להשכרה: יאיר פינס נכנס לתפקיד מנכ״ל משרד הבינוי והשיכון

פינס החל את דרכו במשרד האוצר לפני כ-13 שנים ומילא מגוון תפקידים באגף התקציבים ■ עד לאחרונה הועלה שמו כמועמד להחליף את מנכ"ל רשות מקרקעי ישראל, עדיאל שמרון

יעל דראל
יעל דראל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים2
יאיר פינס
יאיר פינסצילום: מיכל פתאל

הממשלה אישרה הבוקר (ראשון) את מינויו של יאיר פינס לתפקיד מנכ”ל משרד הבינוי והשיכון. עם כניסתו לתפקיד צפוי פינס להידרש לשורה של החלטות עקרוניות ביחס למדיניות משרדו בשוק הדיור. 

בראש ובראשונה יידרש פינס ליישם את מדיניותו החדשה של שר הבינוי והשיכון, יעקב ליצמן, ביחס לסיום תוכנית מחיר למשתכן והפעלת תוכניות דיור חדשה תחתיה, שתתמקד על פי ההערכות במתן הטבות לרוכשי דירות זולות בפריפריה.

לצד מהלך זה יידרש פינס לעסוק בשאלה העקרונית של הקמת עיר חדשה עבור הציבור החרדי, וכן בשאלות הנוגעות למדיניות המשרד בתחום הדיור הציבורי, ולסוגיות הנוגעות למדיניותה ופעולתה של חברת דירה להשכיר, המצויה כעת תחת משרדו. 

בשנה האחרונה שימש יאיר עמית מחקר באוניברסיטת הרווארד בבית הספר קנדי למדיניות ציבורית במרכז לממשל ועסקים. עד לאחרונה הועלה שמו כמועמד להחליף את מנכ"ל רשות מקרקעי ישראל, עדיאל שמרון, שצפוי לסיים את תפקידו בעוד כשנה.

פינס החל את דרכו במשרד האוצר לפני כ-13 שנים ומילא מגוון תפקידים באגף התקציבים. בין השאר כיהן כסגן הממונה על התקציבים לתחומים החברתיים כחינוך, בריאות, רווחה ותעסוקה.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

בתפקידו באגף התקציבים ריכז פינס את תחומי המקרקעין והתכנון, והיה אחראי על תקציב הפיתוח של רשות מקרקעי ישראל ועל יישום הרפורמה ברשות. כמו כן, ריכז את גיבוש המדיניות בתחום התכנון והמקרקעין, לרבות הקמת הוותמ"ל, והוביל את הסדרי המקרקעין מול משרדי הממשלה, רשויות מקומיות וחברות ממשלתיות.

הוא שימש גם נציג שר האוצר במועצת מקרקעי ישראל ובמועצה הארצית לתכנון ובניה. הוא בוגר תואר ראשון בכלכלה וחשבונאות ותואר שני במשפטים, שניהם מאוניברסיטת בר-אילן. הוא מתגורר במודיעין, נשוי ואב לארבעה.

השר ליצמן מסר כי הוא "מברך את פינס למינויו לתפקיד החשוב והמאתגר. פינס מביא עמו ניסיון מעשי ומקצועי רחב ממשרד האוצר ורשות מקרקעי ישראל, לצד חשיבה עסקית יצירתית, ולכן זהו מינוי מבורך וראוי - הנכון למשימות העומדות בפני שוק הדיור בשנים הקרובות. אני בטוח שנדע לקדם יחד מדיניות נכונה ואחראית לפתרון מצוקת הדיור בישראל".

פינס מסר: "אני מודה לשר הבינוי והשיכון על האמון, ומצפה לעבודה המאתגרת העומדת בפנינו. אנו ניצבים בפני תקופה מאתגרת לכלכלה, ומשוכנע כי האצת הפיתוח והבנייה היא הכלי המרכזי לעידוד צמיחת המשק".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker