בצל המשבר בענף התיירות - מלון חדש ייבנה ברחוב פינסקר בתל אביב

חברת בנייני העיר הלבנה חתמה על שותפות עם רשת ישרוטל (50%) להקמת מלון ברחוב פינסקר בתל אביב, בעלות של כ-200 מיליון שקל

הדר קנה
הדר קנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תל אביב
הדר קנה
הדר קנה

בצל משבר הקורונה והמצב הלא ברור של ענף המלונאות, נבנה בימים אלה מלון חדש בתל אביב, לאחר שחברת בנייני העיר הלבנה חתמה על שותפות עם רשת ישרוטל (50%) להקמת מלון ברחוב פינסקר בתל אביב.

עלות ההקמה מוערכת ב-200 מיליון שקל. בכוונת החברות להסב את ייעודו של המבנה הקיים היום, ששטחו 4,338 מ"ר בנוי, לשימוש מלונאי, ולהקים מלון הכולל 170 חדרים בשטח של כ-6,600 מ"ר בנוי. אדריכל הפרויקט הוא גידי בר אוריין.

המבנה הקיים, בן חמש קומות, נבנה ב-1947 בפינת הרחובות פינסקר ואלנבי, ומשמש כיום כבניין משרדים. מדובר במבנה לשימור (לא מחמיר). לפני שנתיים וחצי החליטה הוועדה המקומית לתכנון ובנייה לאשר, בתנאים מסוימים, את שיפוץ הבניין ולבצע בו שימוש חורג ממשרדים ומסחר - למגורים ומסחר. כעת פועלות החברות להשבחת הנכס ולשינוי יעודו למלונאות, והן מתכננות להתחיל לבנות אותו כבר בשנה הקרובה. בסמוך למגרש תקום תחנה של הקו הסגול של הרכבת הקלה.

בנייני העיר הלבנה רכשה את זכויותיה במגרש בסוף 2018 מידיהם של בעלים פרטיים שהחזיקו ב-36.6% מהזכויות בבניין, כאשר ביתרת הזכויות החזיקה אז נכסים ובניין, מקבוצת אי.די.בי. לפני כמה חודשים רכשה בנייני העיר הלבנה את מלוא הזכויות בבניין, בתמורה ל-57 מיליון שקל.

איציק בן שוהם, יו"ר בנייני העיר הלבנה, אמר: "למקום ערך אדריכלי והיסטורי, והוא ממוקם מול המגרש שבו שכן בעבר קולנוע מוגרבי. הבניין, 'בית לנדאו', משתייך לכיכר ב' בנובמבר - כיכר מוגרבי, ויש בו הקפדה על פרטים אדריכליים ייחודיים שנשמרו במשך השנים. אנחנו מתכננים מלון בן חמש קומות, עם קומת גג שעליו בריכה גדולה. באי המלון מקרבה לים ולמקומות הבילוי של העיר. מיקומו של הפרויקט תואם את אסטרטגית החברה להקמת מלונות אורבניים גדולים בתל אביב".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

ליאור רביב, מנכ"ל ישרוטל, אמר: "למרות הקורונה, ולמרות הבלימה בתיירות הנכנסת, בהתסכלות קדימה אנחנו עדיין מאמינים בכוח התיירותי של העיר תל אביב".

משבר הקורונה הכה קשות בענף המלונאות בישראל. בשיא המשבר נסגרו 96% מהמלונות, כאשר מתוך ה-4% שנותרו פתוחים, חלק הוסבו על ידי משרד הביטחון לאכלוס חולי קורונה בבידוד. 37 אלף איש מתוך 42 אלף עובדים בענף הוצאו לחופשה ללא תשלום או פוטרו. בענף מודאגים מכך שבהיעדר תיירות נכנסת, חלק מהמלונות לא יוכלו להגיע לתפוסה של יותר מ–50% — רף שמתחתיו המלונות מפסידים. לפי הערכות, לענף יידרשו 5-2 שנים כדי לחזור לרמת התפוסה והרווחיות של 2019.

זוהי העסקה הרביעית לבנייני העיר הלבנה וישרוטל בתוך פחות משנתיים. בשבועות האחרונים חתמו שתי החברות על עסקה לרכישת קרקע ברחוב מונטיפיורי בתל אביב בתמורה ל-110 מיליון שקל, ובכוונתן להקים בה מלון בן שש קומות שיכלול כ-200 חדרים, בהשקעה של  כ-250 מיליון שקל. בנוסף, לפני כשנתיים רכשו יחד את הבניין בדיזנגוף 99 בתמורה ל-62 מיליון שקל, והן פועלות כיום להסבתו למלון. כמו כן, ישרוטל שותפה (20%) בקבוצה שהוקמה לצורך רכישת והקמת פרויקט בזל (מתחם מד"א) ביחד עם בנייני העיר הלבנה (40%) וקרן JTLV (40%).

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker