דרעי ישלוט גם בקבינט הדיור החדש

שר הפנים מהדק את שליטתו בתכנון הבנייה: הממשלה צפויה לאשר ביום ראשון את מינויו ליו"ר ועדת השרים החדשה, שתהיה אחראית על אישור כל הסכמי הגג

הדר חורש
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שר הפנים, אריה דרעי, "חשבון נפש מעמיק"צילום: אוהד צויגנברג
הדר חורש

שר הפנים, אריה דרעי, מהדק את שליטתו בתכנון הבנייה. הממשלה צפויה לאשר ביום ראשון את מינויו ליו"ר ועדת השרים החדשה, שתהיה אחראית על אישור כל הסכמי הגג - הסכמי בנייה הנחתמים עם הרשויות המקומיות, כדי לקדם מתחמי דיור ותעסוקה.

בין הגדרת סמכויותיה של ועדת השרים החדשה צוין כי היא תזכה לסמכויות תכנוניות. בין השאר צוין כי הוועדה תהיה מוסמכת לאשר תוכניות מתאר ארציות ותוכניות לתשתיות לאומיות, וכי היא תפעל גם במסגרת הסמכויות שהוקנו לוותמ"ל - ותוכל להכריז על מתחמים מועדפים לדיור.

בוועדה יהיו חברים גם שר האוצר, ישראל כ"ץ, שר השיכון והבינוי, יעקב ליצמן, ושרים נוספים. הוועדה החדשה תתפקד למעשה כקבינט הדיור שהיה עד כה מרוכז תחת משרד האוצר, ותהיה אחראית לתיאום בין גופי השלטון האחראים לקידום הבנייה.

הצבתו של דרעי בראש הוועדה קובעת את מעמדו כגורם הדומיננטי בניהול מדיניות התכנון הלאומית, שנוהלה עד כה באופן בלעדי כמעט על ידי משרד האוצר. לדעת דרעי סבלה תוכנית הדיור מכשלים רבים בגלל קשיים בתאום עם הרשויות המקומיות וחוסר הבנה לצרכים הכלכליים והחברתיים של הרשויות. הוועדה תשמש גוף מאשר ומתאם עם משרד השיכון שאמור להציג בעוד כשבועיים תוכנית לאומית חדשה לדיור
שתחליף את מחיר למשתכן, העומדת על סף סיום, ועם משרד האוצר שיצטרך להקצות את המשאבים הנדרשים לקידום התוכניות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker