ענף הלוגיסטיקה מגלה חסינות לנגיף: גב־ים מקימה מרלו"ג בגדרות

מוקדם יותר השבוע חתמה חברת הנדל"ן המניב על הסכם שכירות בן עשור למתחם עם חברת אגם לוגיסטיקה ואחסנה, שדמי שכירות השנתיים בו מגיעים ליותר מ–4 מיליון שקל

עדי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אבי יעקובוביץ', מנכ"ל גב יםצילום: אלדד רפאלי
עדי כהן

בעוד המשבר הבריאותי העולמי ממשיך לטלטל את תחום הנדל"ן המניב, ענף המרכזים הלוגיסטיים (מרלו"גים) משדר חסינות, ויש הסבורים כי אף מקבל דחיפה בחסותו. ברקע הדברים, מרחיבה חברת גב־ים את פעילותה בתחום עם הקמתו של מרלו"ג של 7,600 מ"ר במועצה האזורית גדרות.

מוקדם יותר השבוע חתמה חברת הנדל"ן המניב על הסכם שכירות בן עשור למתחם עם חברת אגם לוגיסטיקה ואחסנה, שדמי שכירות השנתיים בו מגיעים ליותר מ–4 מיליון שקל.

גב ים תקים את המרלו"ג על קרקע של 40 דונם שרכשה בסוף 2019 תמורת 107 מיליון שקל, באזור התעשייה גדרות, סמוך לכביש 6. אבי יעקובוביץ', מנכ"ל גב־ים, אמר כי "למשבר הקורונה הגיע ענף המרלו"גים ללא עודפים. זה ענף שרק גדל והתפתח לאורך השנים האחרונות בארץ ובעולם, ואנחנו צופים שהשוק הזה רק יתחזק ויצמח עוד יותר.

הדמיית הפרויקט במועצה האזורית גדרות

הגידול בהיקפי הסחר המקוון והתחזקות מנגנוני האונליין יצרו שינויים דרמטיים בעולם הקמעונות, והביאו להגדלת הביקושים לשטחי מחסנים גדולים לסחורה ומלאי זמין. בתקופת הקורונה, הצמיחה של עולמות הסחר המקוון נתנה לתחומי הלוגיסטיקה והאחסנה בוסט משמעותי עוד יותר. את הבוסט הזה עוד לא רואים במחירים, שהם יציבים בתחום המרלו"גים ולא השתנו בעקבות המשבר — אבל בהחלט רואים את זה בביקושים".

לעלייה המסתמנת בביקושים לענף ופוטנציאל הצמיחה שלו התייחס גם ג׳קי מוקמל, מנכ״ל חברת הנדל"ן המסחרי cbre ישראל. לדבריו "שוק הנדל"ן כולו נמצא בסוג של תרדמת. עם זאת, עוצמת הביקוש לתחום הלוגיסטיקה, שהתחילה עוד לפני הקורונה, לא נפגעה במשבר. אותם פרמטרים עיקריים שדחפו בשנים האחרונות את שוק הלוגיסטיקה קדימה, כמו מכירות אונליין, משלוחים והצורך במרכזי אחסנה לחברות תרופות ומזון למשל — קיבלו כולם דחיפה בתקופת הקורונה.

"השוק הקמעוני כולו משנה פאזה בעקבות הקורונה — ואיתם הצורך במרלו"גים גדל. אמנם כרגע ישנן מעט עסקות שנסגרו, אבל מרגישים את הדחיפה הזו בהתעניינות בשטח. אין לי ספק שהעלייה הזו בביקושים תבוא לידי ביטוי בסופו של דבר גם במחירים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker