יעקב אטרקצ'י מממש: מכר קרקע לתדהר והראל ב-100 מיליון שקל

קבוצת הנדל"ן וקבוצת הפיננסים יקימו על המגרש את הקומפלקס החדש של הקריה האקדמית אונו, וישכירו אותו למכללה למשך 25 שנה ■ אטרקצ'י החזיק בקרקע באופן פרטי, ולא באמצעות החברה הציבורית, והוא צפוי לרשום רווח של עשרות מיליונים מהעסקה

גילי מלניצקי
גילי מלניצקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יעקב אטרקצ'י
יעקב אטרקצ'יצילום: אייל טואג

יעקב אטרקצ'י, מבעלי השליטה בחברת הנדל"ן אאורה, מכר אמש לקבוצת הנדל"ן תדהר ולקבוצת הפיננסים הראל מגרש בשווי 100 מיליון שקל בקרית אונו, בסמוך לצומת סביון. הקבוצות יקימו על המגרש את הקומפלקס החדש של הקריה האקדמית אונו, וישכירו אותו למכללה למשך 25 שנה. 

המגרש, בשטח של 13.7 דונם, נמכר ב-100 מיליון שקל בעסקת מזומן, ועלויות ההקמה של המבנה – שיכלול 54 אלף מ"ר קמפוס אקדמי, מעונות סטודנטים, שטחי מסחר ומשרדים - מוערכות בכ-550 מיליון שקל. הקרקע נרכשה מאטרקצ'י, שהחזיק בה באופן פרטי, ולא באמצעות החברה הציבורית, והוא צפוי לרשום רווח של עשרות מיליוני שקלים בעסקה זו. 

תלמידים בקמפוס החרדי של הקריה האקדמית אונוצילום: דודו בכר

הפרויקט החדש, אותו תתכנן ותבנה תדהר, יאחד את שלוחות הקריה האקדמית בקריית אונו והקמפוס החרדי באור יהודה לקומפלקס אחד רחב היקף, שצפוי להיפתח לפעילות באוקטובר 2023. דמי השכירות השנתיים בגין מבנה המכללה לבדו, אשר יכלול כ-30 אלף מ"ר מוערכים בכ-22 מיליון שקל בשנה.

תדהר והראל נבחרו על ידי הקריה האקדמית אונו בסיומו של משא ומתן בו התמודדו שש קבוצות, שבסופו חתמו הצדדים במארס האחרון על שיתוף פעולה אסטרטגי לאיתור, ייזום והקמה של נכסים מניבים. גיל גבע, יו"ר קבוצת תדהר והדירקטוריון, אמר כי "השותפות של תדהר והראל עם יכולות גבוהות - כל אחת בתחומה, מאפשרת לנו לפרוץ יחד קדימה ולקחת את תחום המניבים המתפתח בשתי החברות אל הרמה הבאה. יכולות היזום, התכנון והביצוע, שפתחנו לאורך השנים, בשילוב העוצמה של הראל, הם הבסיס לתוכנית פיתוח משמעותית אשר צופה עשור קדימה".

סמי בבקוב, משנה למנכ"ל ומנהל חטיבת ההשקעות בהראל, ציין כי "במסגרת שיתוף הפעולה האסטרטגי נבצע פעולות של ייזום, פיתוח והרחבת תיק המניבים של מוצרי החסכון הארוך טווח אותם מנהלת החברה, במטרה לגוון את תיק הנדל"ן של עמיתי הראל. קומפלקס הקריה האקדמית הינו סנונית ראשונה בשיתוף פעולה ארוך טווח, שיביא לידי מימוש את יכולותיהן של שתי החברות העוצמתיות בתחומן בשוק".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי
גיל גבע, יו״ר קבוצת ודירקטוריון תדהרצילום: רונן אקרמן

רנן הרטמן, מנכ"ל ומייסד הקריה האקדמית אונו: "יהיה זה קמפוס רב תרבותי אשר יאגד בתוכו את כלל המגזרים והתרבויות ולמעשה יתמודד עם האתגרים של מדינת ישראל לעשורים הקרובים. במסגרת מהלך זה הקמפוס החרדי והכללי ימוזגו לקמפוס אחד, וזוהי הפעם הראשונה שקמפוס חרדי יופעל לצד חילוני. אנו מאמינים שמהאקדמיה תצא הבשורה כיצד ניתן לחיות זה לצד זה ולעצב מדיניות שתדע להתמודד עם האוכלוסיות השונות ולהעצים אותן מבלי לפגוע באורחות חייהם".

את קבוצת תדהר והראל יצגו בעסקה עו"ד אפי לוי וסיוון רוזנברג ממשרד עו"ד עמית-פולק-מטלון. את הקריה האקדמית יצגו בעסקה עו"ד אמיר עמר, עו"ד יעקב כהן ועו"ד אמנון קולבק ממשרד AYR.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker