דרעי לא מחכה: ראש מטה הדיור זאב ביילסקי הולך הביתה

את מקומו של ביילסקי ימלא ממונה מטעמו של שר הפנים, שזהותו בשלב זה אינה ידועה ■ ביילסקי: "אלה היו שנים של עשיה אינטנסיבית בנושאי הדיור והתשתיות. אני מודה לכל השותפים שסייעו לי ולחבריי במטה הדיור"

עדי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זאב ביילסקי ואריה דרעיצילום: מיכל פתאל, מוטי מילרוד
עדי כהן

דרמה בצמרת שוק הדיור: שבוע וחצי לאחר השבעת הממשלה והעברת סמכויות התכנון ומטה הדיור הלאומי ממשרד האוצר למשרד הפנים - זאב ביילסקי, ראש מטה הדיור בשנתיים האחרונות - מסיים את תפקידו. את מקומו של בילסקי ימלא ממונה מטעמו של שר הפנים אריה דרעי, שזהותו בשלב זה אינה ידועה ואשר צפוי לכהן הן כראש מטה התכנון שיוקם במקומו של מטה הדיור הקיים, והן כראש המועצה הארצית לתכנון ובנייה.

בתגובה, אמר ביילסקי כי ״אלה היו שנים של עשיה אינטנסיבית בנושאי הדיור והתשתיות. אני מודה לכל השותפים שסייעו לי ולחבריי במטה הדיור לעמוד ביעדים שנקבעו על ידי ממשלת ישראל".

טרם חילופי התפקידים, החליט דרעי על ביטולן של ישיבות מוסדות התכנון שתוכננו לשבוע הקרוב - בהן המועצה הארצית לתכנון ובנייה וישיבת הוועדה לתשיות לאומיות בנושא קו המטרו - במקום להמשיך ולקיימן בהובלתו של ביילסקי. מטעמו של דרעי נמסר כי ״שר הפנים, אריה דרעי, קיבל את המלצת מנכ״לית מינהל התכנון, דלית זילבר, לדחות את הישיבות. זאת בעקבות המעבר הצפוי של מינהל התכנון ממשרד האוצר למשרד הפנים, והעובדה כי יידרשו כמה ימים להתארגנות עד להשלמת המעבר וסיום ההתארגנות״. המשך הדיונים במוסדות התכנון השונים יקבעו בהמשך על ידי השר הממונה. 

מטה הדיור, שפעל בשנים האחרונות במשרד האוצר תחת השר היוצא משה כחלון, היה הגוף המתכלל של עבודת המטה בתחום הדיור. המטה עסק בקידום מהלכים ושיח מול הרשויות המקומיות סביב מהלכים אסטרטגיים שהובילה הממשלה בשנים האחרונות – דוגמת הסכמי הגג. בראשיתו, הובל המטה על ידי אביגדור יצחקי, וממארס 2018 - עמד בראש מטה הדיור זאב ביילסקי, לשעבר ראש עיריית רעננה. במקביל לתפקידו, עמד ביילסקי בשנים אלו גם בראש המועצה הארצית לתכנון ולבניה ובראש הוועדה לתשתיות לאומיות (הוות״ל). 

כפי שנחשף בשבוע שעבר ב-TheMarker, ההסכם הקואליציוני שנחתם בין סיעת הליכוד לסיעת ש"ס מסמן סמכויות רבות לשר הפנים אריה דרעי בשוק הדיור: ראשית, יקבל דרעי לידיו את הובלת עולם התכנון עם העברת מינהל התכנון לידיו, כפי שביקש; שנית, יוקם תחת משרד הפנים מטה תכנון חדש - אשר יחליף את מטה הדיור שפעל עד כה באוצר. מטרת המטה תהיה לתאם את פעולות התכנון מטעמו של שר הפנים. המטה החדש, כפי שמסתמן, יאפשר לו גם למנות מטעמו את בעלי התפקידים המרכזיים של מערכת התכנון - לרבות העומדים בראשן של וועדות התכנון המחוזיות, הוות״ל והוותמ״ל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker