"נזילות, סדקים ורוחות": דיירים במגדל "פארק בבלי" נגד יצחק תשובה ובתו גל נאור

זוג דיירים בפרויקט "פארק בבלי" תובע פיצויים של 7 מיליון שקל בגלל ליקויי בנייה, לטענתו ■ לרשימת הנתבעים מצורפת גל נאור, אדריכלית ויזמת הבניין ובתו של תשובה ■ בין הדיירים בבניין: החשכ"ל לשעבר ניר גלעד; מנכ"ל מבנה, דודו זבידה; הברוקר צבי סטפק; ומשפחת תשובה ■ קבוצת פלאזה-תשובה: "טענות משוללות כל יסוד, ושקריות"

הדר חורש
הדר חורש
בני הזוג תשובה עם הבת, גלי נאור
בני הזוג תשובה עם הבת, גל נאורצילום: קמחי מוטי

זוג דיירים במגדל הדירות "פארק בבלי" של יצחק תשובה בתל אביב, תובעים פיצויים בסך 7 מיליון שקלים בטענה לליקויי בנייה חמורים בבניין ובגין הטעייתם. התובעים הם בני הזוג חנן וקרן חדד, שרכשו דירה בקומה השמינית של הבניין תמורת כ-4.5 מיליון שקלים מחברת אלעד מגורים - חברה פרטית שעד לאחרונה היתה בשליטתו של תשובה. לרשימת הנתבעים מצורפת גל נאור, אדריכלית ויזמית הבניין, שהיא גם בתו של יצחק תשובה. 

על פי כתב התביעה - שהוגש באמצעות עו"ד אמיתי אביעד ממשרד אביעד איטח ושות' - בבניין כולו ובמיוחד בדירת התובעים, קיימים ליקויי בנייה רבים שנגרמו בגלל סדקים בחיבורי קירות המסך המקיפים את הבניין ודרכם חודרים פרצי רוח. כמו כן נטען שבבניין ובדירה יש נזילות מים.

החברה קיבלה את התלונות על התקלות אך ניסיונות לתיקון לא צלחו. לדברי התובעים, מדובר בדירות רבות בבניין הסובלות מהליקויים וייתכן שבעקבות כישלון מאמצי התיקון, תצטרך החברה להחליף את כל קירות המסך המצפים את הבניין בהוצאה של עשרות מיליוני שקלים. 

פארק בבלי
פארק בבליצילום: אייל טואג

תשובה ובתו רכשו דירות בבניין

"פארק בבלי" בצפון הישן של תל אביב נחשב לבניין יוקרתי שבו מתגוררים אנשי עסקים ידועים. גם תשובה ובתו (גל נאור) רכשו דירות בבניין. עם הדיירים בבניין נמנים החשב הכללי לשעבר ומנהל החברות, ניר גלעד; מנכ"ל חברת הנדל"ן הציבורית "מבנה", דודו זבידה; והברוקר צבי סטפק.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

בפרוייקט 158 דירות, מרביתן נמכרו. השמועות על ליקויי הבנייה החמורים בבניין נפוצות בשוק הנדל"ן מזה זמן רב, אולם הדיירים סירבו לאשר את הטענות והחברה הכחישה שיש בבניין בעיות החורגות מתקלות שגרתיות המאפיינות את תקופת בדק הבית בבניין מגורים. 

מקבוצת פלאזה-תשובה נמסר: "הטענות העולות בכתבה כנגד הפרויקט, כמו גם מכתב התביעה האחרון שהוגש על ידי עורך דין חדד, משוללות כל יסוד. חנן חדד הפסד בבית משפט בתביעה קודמת בעניין הפרויקט והטענות השקריות כעת מהוות חלק מאותו מסע הכפשה שהוא מנהל, במטרה לסחוט כספים שאינם מגיעים לו בדין.

"אנו דוחים את ניסיונות ההכפשה האלה בשאט נפש ובטוחים כי האמת תוכח בעת הקרובה בבית המשפט, כפי שהוכחה כבר בעבר.

"בכוונת החברות להגיש כנגד עורך הדין חדד, תביעה נזיקית בהיקפים משמעותיים, ביחס לכל הנזקים האדירים שהוא הסב ומסב בפרסומים השקריים שלו כנגד החברות ובעליהן".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker