ליצמן משיב לראש העיר שמתנגד לשכונות לחרדים: "זורע פחד לצורך יחסי ציבור"

שר הבינוי והשיכון החדש הגיב בתקיפות לטענות ראש העיר יבנה כי הוא מקדם שכונות לחרדים בלבד ■ "תפקיד משרד השיכון ורשות מקרקעי ישראל הוא לפעול למען כלל אזרחי ישראל"

גילי מלניצקי
גילי מלניצקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
השר יעקב ליצמן עם כניסתו למשרד הבינוי והשיכון
השר יעקב ליצמן (בלי מסכה) עם כניסתו למשרד הבינוי והשיכוןצילום: אמיל סלמן

ביום שלישי שעבר שלח ראש העיר יבנה, צבי גוב ארי, מכתב לשר השיכון והבינוי החדש, יעקב ליצמן, ומנכ"ל רשות מקרקעי ישראל, עדיאל שומרון, שבו דרש להימנע מהקצאת קרקעות ביבנה לטובת הציבור החרדי.

גוב ארי טען כי לפי מידע שיש בידיו נשקלת האפשרות להקצות לציבור החרדי חלק מ-12 אלף הדירות המתוכננות לקום במזרח העיר. במכתבו קבע ראש העיר כי מדובר במהלך בלתי חוקי שלא תואם עם העירייה. עוד טען ראש העיר כי המהלך מהווה תיעדוף אסור שמפר את התחייבויות המדינה. 

במכתב התשובה של ליצמן, שהגיע היום (א') לידי TheMarker, מכחיש השר החדש את המיוחס לו. "בניגוד לנכתב על ידך, לא ידוע לי על כל החלטה שהתקבלה או נשקלה לייעוד או הקצאת קרקע לשום מגזר, לא ביבנה ולא בעיר אחרת", כתב ליצמן, "יש להתפלא על שבחרת לפנות אלי ביום הראשון לכניסתי לתפקיד במכתב הדורש הדרה של ציבור מסוים בתחום הדיור".

לדברי ליצמן, "אין כל מקום לזריעת פחד ובהלה מיותרים, אלא אם כוונותיך הן הפצת מסרי פחד לצרכי יחסי ציבור או יצירת תהודה ציבורית, שכן מכתבך הופץ לכלי התקשורת עוד בטרם הגיע ליעדו. תפקיד משרד השיכון ורשות מקרקעי ישראל הוא לפעול למען כלל אזרחי ישראל באופן שוויוני".

המכתב נשלח אף על פי שיש שכונות שבהן התב"עות (תוכניות בניין עיר) מותאמות לצורכי החרדים, והן כוללות בנייה נמוכה של עד שמונה קומות, אפשרות למרפסות סוכה ושטחים ציבוריים לטובת ישיבות, בתי כנסת וגני ילדים. לרוב מדובר בתוכנית שלא נמצאת תחת האחריות של שר השיכון, אלא תחת האחריות של גופי התכנון.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

מעיריית יבנה נמסר: "פנייתו של ראש העיר לשר נועדה להבטיח כי הסכם הגג עליו חתמו ממשלת ישראל והעירייה יקודם בהתאם למתווה ולעקרונות המוסכמים בו. כמקובל, הפנייה נעשתה לאחר כינונה של הממשלה החדשה וכניסתו של השר לתפקיד. העירייה תמשיך לפעול לרווחת כלל תושביה ותוודא כי אופייה של העיר, כפי שהיה עד היום, יישמר. ראש העיר מאד מעריך את גישתו וכוונותיו הטובות של השר ליצמן".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker