מסתמן: מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון הבא – יאיר פינס

פינס מכהן כיום כמשנה למנכ"ל ומנהל החטיבה העסקית ברמ"י, שצפויה לשוב לשליטתו של משרד הבינוי והשיכון ■ עד לאחרונה נחשב לאחד המועמדים המובילים להחליף את מנכ"ל רמ"י

יעל דראל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יאיר פינסצילום: מיכל פתאל
יעל דראל

יאיר פינס, המכהן כיום כמשנה למנכ"ל ומנהל החטיבה העסקית ברשות מקרקעי ישראל (רמ"י), צפוי להתמנות לתפקיד מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון, תחת השר יעקב ליצמן. במקביל, רשות מקרקעי ישראל צפויה לשוב לשליטתו של משרד הבינוי והשיכון, בתום חמש שנים שבמהלכן פעלה הרשות תחת משרד האוצר.

עד לאחרונה נחשב פינס לאחד המועמדים המובילים להחליף את מנכ"ל רשות מקרקעי ישראל, עדיאל שמרון, שאמור לסיים את כהונתו ביוני 2021 - אלא שמסתמן כי לשר הנכנס ליצמן יש כוונות אחרות. אחד השמות שהועלו בהקשר זה הוא ינקי קווינט, המשמש כיום מנכ"ל רשות החברות הממשלתיות, וכיהן בתפקידים רבים ברמ"י במשך כ-18 שנה.

בימים אלה שוהה פינס בארה"ב לצורך לימודים, ואם ימונה לתפקיד המנכ"ל ייאלץ לקצר את שהותו ולשוב ארצה. עם כניסתו לתפקיד יידרש פינס להתמודדות מורכבת עם סוגיות רבות, בין השאר סביב שאלת המשך הפעלתה של תוכנית מחיר למשתכן, טיפול בצורכי הדיור הציבורי, הסכמי הגג מול הרשויות המקומיות והמשך עליית מחירי הדיור שהשלימו תחת הממשלה היוצאת עלייה של כ-17%.

בעברו שימש פינס בכמה תפקידים במשרד האוצר, בין השאר כסגן הממונה על התקציבים וכאחראי על תחומי המקרקעין והתכנון. בתפקיד זה היה אחראי על תקציב הפיתוח של רשות מקרקעי ישראל ועל יישום הרפורמה ברשות. בין השאר, היה מעורב בהקמתה של הוותמ״ל (הוועדה לקידום מתחמי דיור מועדפים) – ועדה שנחשבת למסלול תכנוני מהיר עבור תוכניות בנייה גדולות, וזכתה בשנים האחרונות לביקורת ציבורית נוקבת.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker