מכירת חיסול: אורתם סהר הנדסה נמכרת ב-1.75 מיליון שקל בלבד

בתום שלוש שנים של ניסיון שיקום ולאחר שהסדר הנושים הקודם קרס - בית המשפט פסק כי אורתם סהר תימכר לקבוצת MORE עבור 1.75 מיליון שקל, ללא התחייבויות העבר שלה ■ יו״ר קבוצת מור: ״הרכישה תעצים את יכולות הביצוע שלנו״

גילי מלניצקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חנן מורצילום: ניר קידר
גילי מלניצקי

שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, איתן אורנשטיין, פירסם הבוקר (חמישי) את פסק דינו בעניינה של אורתם סהר. פסק הדין יוצר הסדר נושים עקב חדלות פירעון של החברה. במסגרת הליך מכירה שהתקיים בחודשים האחרונים, נבחרה קבוצת MORE, בבעלות חנן מור ואבי מאור, לרכוש את החברה, ללא התחייבויות עבר ונקייה מכל חוב, בעבור סכום זעום של 1.75 מיליון שקל.

אורתם סהר הגיעה לסכנת חדלות פירעון כבר ב-2016, אז גם הגישה בקשת פירוק לבית המשפט והגיעה להסדר - שקרס בדצמבר 2019. לפני כחצי שנה החברה נדרשה לחלט ערבויות בנקאיות בגין עיכובים בביצוע ובמסירה של שורה של פרויקטים. לפיכך, קיבלה במהלך הרבעון האחרון של 2019 שורה של מכתבי סילוק כמעט מכל הפרויקטים שביצעה. משום כך, הדיון בעניינה הגיע שוב לפתחו של בית המשפט שסייע ביצירת הסדר חדש.

במסגרת ההליך, החליט אורנשטיין להעמיד את החברה למכירה בפברואר השנה, במסגרת תוכנית שיקום כלכלית. זאת לאחר שבעלי החברה - קבוצת YSB ובראשן חנן אסייג והאחים פיני ואמיר יעקובי - שניסו לשקם אותה במשך שלוש שנים הרימו ידיים. במסגרת המאמצים הם הזרימו אליה הלוואות בעלים בשווי מוערך של כ-26 מיליון שקל, לצד ערבויות בנקאיות בסך 10 מיליון שקל, בשלוש השנים האחרונות.

קבוצת מור נבחרה מבין חמישה מציעים. החברה לא תמשיך בפרויקטים לבצע את הפרויקטים הנוכחיים של אורתם, ולא תישא באחריות בקשר למיזמי עבר. כמו כן, החברה לא תספק שירותי בדק לפרויקטים שביצעה החברה או התחייבה למסור. קבוצת מור דיווחה כי החלטה זו נעשתה בהליך משא ומתן מורכב שנערך מפברואר, ושהתארך בשל משבר הקורונה.

יו"ר קבוצת MORE, חנן מור, ציין: "הכנסתה של חברת ביצוע נוספת לתוך מסגרת הקבוצה תעצים את יכולות הביצוע שלנו. היא גם תשפר את היכולת התחרותית של החברה ואת הרווחיות על ידי הפחתת עלויות הבנייה. קבוצת MORE סיכמה את 2019 עם צמיחה בכל הפרמטרים ועם היקפי מכירות שטרם נראו בקבוצה. אנו צופים כי המגמה תמשיך גם השנה".

קבוצת MORE סיכמה את 2019 עם עלייה בפעילות הבנייה למגורים ובנדל"ן המניב. החברה הציגה זינוק של 542% במכירת יחידות דיור, הודות למיזמי מחיר למשתכן, והגיעה אל המשבר עם רמת נזילות גבוהה. לחברה 4 פרויקטים גדולים ומשמעותיים של מחיר למשתכן באזורי ביקוש.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker