בנק ישראל: שכר הדירה המבוקש בתל אביב ירד ב-15%

בתל אביב חל גידול משמעותי במספר הדירות המוצעות להשכרה, ככל הנראה על רקע ירידת הביקוש התיירותי לדירות Airbnb ומעבר של דירות אלה לשוק השכירות המקומי ■ הירידה החדה ביותר במספר המודעות להשכרה התרחשה בירושלים

הדר חורש
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דירת Airbnb בתל אביבצילום: airbnb
הדר חורש

משבר הקורונה לא הוביל לירידה בשכר הדירה בישראל, למעט בתל אביב. כך עולה מבדיקה שערך בנק ישראל במודעות שפורסמו על ידי משכירי דירות. כלכלני הבנק בדקו גם את מגמות השוק באמצעות אפליקציית גוגל טרנדס, המלמדת על שובם של השוכרים לשוק בשבועיים האחרונים. בניגוד למגמה הכללית, נרשמה בתל אביב עלייה במספר המודעות.

הירידה החדה ביותר במספר המודעות להשכרה התרחשה בירושלים. מהנתונים עולה כי נרשמה ירידה של יותר ממחצית במספר המודעות, לעומת המצב לפני הטלת המגבלות.

כל מה שכדאי לדעת - הצטרפו לערוץ הטלגרם של TheMarker (להורדה - באנדרואידבאייפון)

בתל אביב חל גידול משמעותי במספר הדירות המוצעות להשכרה כבר מאמצע מארס, ככל הנראה על רקע ירידת הביקוש התיירותי לדירות Airbnb ומעבר של דירות אלה לשוק השכירות המקומי. שכר הדירה המבוקש ירד בתל אביב בשיעור של 15% - ובכך נמחקה עליית שכר הדירה בשנה האחרונה.

למרות השפל במארס, זיהו החוקרים סימני התאוששות בשוק באמצע אפריל. בארבעת השבועות שלאחר החלת הגבלות התנועה והתעסוקה באמצע מארס, במרבית האזורים חלה ירידה של כ-30% עד 40% במספר המודעות החדשות, אך בשבועיים האחרונים (25-12 באפריל) ניכרת עלייה משמעותית בהיצע. בתל אביב ההיצע גדל כבר בחודש מארס. זאת, בניגוד לתבנית העונתית שבה ניתן היה לצפות לירידה כללית בהיצע בתקופה זו.

המגמה בתל אביב מגבירה לדעת החוקרים את הצפי להמשך ירידת מחירי השכירות בעיר. "מאז החלת מגבלות התנועה, פורסמו בתל אביב כ-67% יותר מודעות להשכרה, לעומת התקופה המקבילה אשתקד. ככל הנראה הדבר משקף מעבר בהיקף נרחב של דירות Airbnb אל שוק השכירות המקומי, כפי שדווח בעיתונות.  התפתחות זו תומכת בצפי לירידת מחירי השכירות בתל אביב".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker