השכנים של כוזהינוף ותשובה: אושרה תוספת 180 דירות בשכונת בבלי בתל אביב

זו תוספת גדולה לשכונה הוותיקה, שעדיין בנויה ברובה מבנייני רכבת בני שלוש וארבע קומות ■ הופקדה תוכנית התחדשות עירונית גדולה בפתח תקוה

גילי מלניצקי
גילי מלניצקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תל אביב פרויקט פארק בבלי
גילי מלניצקי
גילי מלניצקי

עיריית תל אביב-יפו אישרה השבוע תוכנית עבור פרויקט תמ"א 38/2 (הריסה ובנייה מחדש) גדול במגרש בן עשרה דונמים בלב שכונת בבלי. בשטח בנויות כיום 120 דירות בארבעה בנייני רכבת, בני ארבע קומות כל אחד. התוכנית חריגה בתמורות שניתנו בה - כ-44 מ"ר תוספת לכל דירה, לא כולל שטחי המרפסת והחניה. הסיבה: ערכי הקרקע הגבוהים בשכונה. 

זהו אחד הפרויקטים הגדולים מבחינת מספר הדירות החדשות שיבוצעו בתל אביב במסלול תמ"א 38, והוא יאפשר תוספת של 180 דירות לשכונה. בשבוע שעבר הושגו 80% מחתימות הדיירים הדרושות לקידומו, ולאחר שעיריית תל אביב אישרה את תוכנית העיצוב אדריכלית עבור הפרויקט - תנאי הכרחי להוצאת היתר בנייה.

את הפרויקט מקדמות במשותף אורבן נדל"ן (87%) והכשרת היישוב (13%), על מגרש במרכז השכונה, התחום על ידי הרחובות בבלי, תוספתא, הכנסת הגדולה וירושלמי. את מרבית בעלי הדירות בפרויקט מייצג משרד עורכי הדין רז־כהן, פרשקר ושות', המתמחה בייצוג דיירים בפרויקטים של התחדשות עירונית. על פי תוכנית העיצוב שאושרה צפויים הבניינים החדשים להתנשא לגובה של 7.5 קומות.

מדובר בתוספת דירות גדולה לשכונה הוותיקה, שעדיין בנויה ברובה מבניינים ותיקים בני שלוש וארבע קומות. מדרום לשכונה הוותיקה נבנית כיום שורה של מגדלי יוקרה על ידי חברת פארק בבלי של יצחק תשובה ובראשית של משפחת כוזהינוף. התוכנית הנוכחית מוסיפה היצע של כמעט 200 דירות בלב השכונה, וכן כוללת שטחים ירוקים נרחבים (1.1 דונם) לרווחת הציבור.

במסגרת הפרויקט יקבלו בעלי הדירות הוותיקות דירות חדשות בשטח דירותיהם הנוכחיות בתוספת 44 מ"ר, מרפסת בשטח של 12 מ"ר וכן חניה אחת תת קרקעית קונבנציונלית במרתף הבניין. היזם יממן את דמי השכירות של הדירות החלופיות שיושכרו על ידי הדיירים, את דמי ההובלה ואת כל ההוצאות בגין הפרויקט.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

"תוספת השטח שניתנה לבעלי הקרקע בפרויקט זה היא חריגה בהשוואה לתמורות הניתנות במסגרת פרויקטים של התחדשות עירונית, אך זו מתאפשרת לאור העובדה ששווי הקרקע בשכונת בבלי הוא גבוה במיוחד", אומרת עו"ד קרן פרשקר, שותפה בכירה ברז־כהן, פרשקר ושות', אשר מייצגת את בעלי הדירות בפרויקט.

בד בבד, במסגרת הליכי ההתחדשות העירונית שמנסה לקדם עיריית פתח תקוה הופקדה אתמול למתן תוקף תוכנית פינוי־בינוי ברחוב שלום אש, לאחר שנחתם חוזה הבנות בין העיריה והמינהלת להתחדשות עירונית, לבין היזם י.ח דמרי. במסגרת הפרויקט יפונו כ-220 דירות ושמונה חנויות בבניינים ותיקים, וייבנו במקומן 750 יחידות דיור בחמישה בניינים בני 32 קומות. ההסכם מבטיח כי סמוך למגדלים יוקצה שטח ציבורי המשתרע על פני שמונה דונם, וכן הוגדלו השטחים המוקצים לבניית מבני ציבור במתחם, בהם בית כנסת וגינה שכונתית.

פרויקט התחדשות עירונית בשלום אש בפתח תקוהצילום: לאה רובננקו אדריכלים

ראש העיר רמי גרינברג מסר עם ההחלטה לאישור התוכנית: "לשמחתי, המאמצים לשחרור החסמים לבנייה ולפתרונות מסחר, מבני ציבור ותנועה, מניבים פרי. האזורים הוותיקים בעיר הם לבה הפועם של פתח תקוה, ואנחנו פועלים בכל האמצעים העומדים לרשותנו כדי שישובו להיות הגאווה של תושבי העיר. מעבר לנראות, ההתחדשות העירונית תכניס אוכלוסיות חזקות לשכונות הוותיקות ותשפר את מעמדן בכל הפרמטרים. אנחנו נמשיך במגמה זו מתוך מטרה לפתח את פתח תקוה ולחזק את העיר ואת התושבים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker