מחיר למשתכן, הגרסה המקוונת: באפריל ייערכו כנסים דיגיטליים ל-2,300 זוכים

מטרת ההנחיות היא שהזוכים במחיר למשתכן יוכלו לבצע את הליך בחירת הדירות ללא עיכובים נוספים ■ האחראי על התוכנית במשרד הבינוי והשיכון: "מחיר למשתכן היא מכונת ההנשמה של ענף הנדל"ן בתקופה מורכבת זו"

גילי מלניצקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פרויקט של מחיר למשתכןצילום: אילן אסייג
גילי מלניצקי

משרד הבינוי והשיכון פירסם היום (ב') כללים לקיום כנסים מקוונים לזוכי מחיר למשתכן, בעקבות ההגבלות הנובעות ממגפת הקורונה. בעקבות פניות מצד יזמים וזוכים, החליטו במשרד הבינוי והשיכון ובמטה הדיור לאשר לקבלנים לקיים כנסי זוכים מקוונים, שיוצגו באתר של הקבלן ויחליפו את הכנסים הפרונטליים שהיו נהוגים עד היום. מטרת ההנחיות היא שהזוכים במחיר למשתכן יוכלו לקבל את המידע שהיו צריכים לקבל בכנסים פרונלטיים, ולבצע את הליך בחירת הדירות ללא עיכובים נוספים.

מנתוני משרד הבינוי והשיכון עולה כי במהלך מארס התקיימו חמישה כנסים מתוך 14, לאור המגבלות שהוטלו בעקבות משבר הקורונה. בנוסף, נערכו שני כנסי המשך בפרויקטים שהחל בהם הליך הבחירה, מתוך שבעה שתוכננו. בעקבות מתן האישור לקיום כנסים מכוונים, צפויים להתקיים במהלך אפריל כנסים עבור 2,300 זוכים ב-21 פרויקטים שמיועדים בעיקר לקהל חרדי, יידרשו קבלנים לספק דרכי התקשרות על מנת לענות לשאלות, ובהם מיילים וצ'אטים.

כנס הזוכים הוא השלב הראשון לאחר הזכייה בהגרלה, ובו הזוגות הצעירים פוגשים בראשונה את היזם ומקבלים פרטים על היצע הדירות והמחירים. במקביל, בוחנים במשרד הבינוי והשיכון אפשרויות לקיים הליך מקוון לבחירת דירות, תוך שמירה על הנחיות משרד הבריאות. המהלך נבחן בהמשך לסקר שהופץ בקרב 1,500 זוכי תוכנית מחיר למשתכן, שמטרתו לספק מענה עבור אלה שתהליך בחירת הדירה שלהם נדחה.

ד"ר יפעת שאשא ביטון, שרת הבינוי והשיכון, אמרה כי "בימים אלה אנו משקיעים מאמצים רבים בשביל למנוע עיכובים בפרויקטים של מחיר למשתכן. במסגרת המאמצים, יתאפשרו כנסים באמצעים מקוונים, במקום אלה שהתבטלו בעקבות המצב. כך יוכלו זוכים וקבלנים להתקדם לעבר תהליכי בחירת ושיוך הדירות לזוכים. אנו ממשיכים לפעול כל העת, תוך מתן פתרונות יצירתיים, כדי לאפשר את התפקוד של ענף הבנייה בכלל, ותוכנית מחיר למשתכן בפרט".

שרת הבינוי והשיכון, יפעת שאשא-ביטוןצילום: עופר וקנין

אריאל רוזנברג, מנהל אגף בכיר שיווק במשרד הבינוי והשיכון, אמר כי "תוכנית מחיר למשתכן היא מכונת ההנשמה של ענף הנדל"ן, בתקופה מורכבת זו שבה אנו נמצאים. המשרד משקיע מאמצים רבים מסביב לשעון על מנת להמשיך כרגיל, ככל הניתן, בתוכנית מחיר למשתכן החיונית לשחקנים בשוק וזוגות צעירים חסרי דירה. האישור לכנסים מקוונים יאפשר לזוכים לממש את זכייתם ולקבל את כל המידע הנדרש לקראת בחירת דירות המתאימות להם במחירים אטרקטיביים ברחבי ישראל. בד בבד, הצעד יעזור ליזמים להמשיך בפעילות נדרשת של הליכי השיווק על מנת להתקדם לקראת בחירת דירות וחתימת חוזים נוספים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker