חברת Airbnb פותחת קרן של 250 מיליון דולר לפיצוי משכירים שנפגעו מביטולים

על פי הודעת החברה, קרן הסיוע תפצה מארחים שהזמנותיהם בוטלו בין ה-14 במארס עד ל-31 במאי ■ המארחים יקבלו פיצוי בשווי 25% מהסכום שהיו מקבלים במקרה של ביטול ■ גם אורחים שהזמינו בטווח התאריכים המוזכר - יוכלו לבטל את הזמנתם ולקבל החזר כספי מלא

עדי כהן
עדי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
AirBNB
AirBNBצילום: בלומברג

הנהלת Airbnb הודיעה היום (ג') על פתיחת קרן סיוע של 250 מיליון דולר, שמטרתה לעזור למארחים שהכנסתם נפגעה כתוצאה מביטולים הקשורים למגפת הקורונה.

על פי הודעת מנכ"ל החברה בארה"ב, בריאן צ׳סקי, קרן הסיוע תפצה מארחים שהזמנותיהם בוטלו בין 14 במארס ל-31 במאי. המארחים יקבלו מ-Airbnb פיצוי בשווי 25% מהסכום שהיו מקבלים במקרה של ביטול בהתאם למדיניות הביטולים שהגדירו מראש. כמו כן, עוד הודיעה החברה כי אורחים שעשו הזמנות בטווח התאריכים המוזכר - יוכלו לבטל את הזמנתם ולקבל החזר כספי מלא.

לצד זאת, Airbnb פתחה גם קרן ייעודית נוספת למארחים המצטיינים (superhosts) של הפלטורפמה - קרי מארחים קבועים עם דירוג גבוה מהמשתמשים ופעילות ענפה באתר. על פי הודעת החברה, מנהלי החברה ועובדיה תרמו כ-10 מיליון דולר לקרן זו - שתסייע למארחים מצטיינים המתקשים לעמוד בהוצאות שכר דירה ומשכנתא בימים אלה. מהחברה נמסר כי החל ממחר, מארחים מצטיינים יוכלו להגיש בקשה למענק בסך 5,000 דולר, שאותו לא יידרשו להחזיר.

כמו כן, בחברה מציינים כי מדיניות הביטולים והפיצויים החדשה תחול גם רטרואקטיבית על ביטולים החל מ-14 במרץ - שהוא היום בו הכריז ארגון הבריאות העולמי על המחלה כמגפה עולמית. לצד זאת, יש מספר החרגות הנוגעות למועד התחלתה של מדיניות זו. כך למשל, עבור מארחים ואורחים מאיטליה, דרום קוריאה או סין - הזכאות לפיצוי מתחילה בפברואר.

"זה צעד מבורך, ומשמח לראות שחברות כאלה גדולות במשק מכניסות יד לכיס לטובת עסקים קטנים", אמר אלירן זוהר, מנהל קבוצת הפייסבוק Airbnb Host Israel המאגדת יותר מ-1,500 מארחי דירות נופש בישראל. "הרבה מארחים בארץ ובעולם זעמו והתרעמו על כך שהחברה נתנה לאורחים שביטלו החזרים כספיים מלאים - במנותק ממדינית הביטולים שהזמינו לפיה. כנראה שהזעקה הזו הגיעה לאנשים הנכונים, ובעקבותיה מנכ"ל החברה הודיעה על מטריית הביטחון הזו בסך של 250 מיליון דולר. לצורך העניין, אני עצמי חוויתי ביטולים של הזמנות בסך של יותר מ-300 אלף שקל, למרות שנקטתי מדיניות ביטולים גמישה יחסית למארחים אחרים. הפיצוי הזה יכול להגיע לסדר גודל של 20 אלף שקלים. זה משמעותי". 

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker