אאורה על משבר הקורונה: "ייתכנו איחורים במסירת יחידות דיור לרוכשים"

דירקטוריון החברה, שנשלטת על ידי יעקב אטרקצ'י, ניסה לנבא את השפעת המגפה על ענף הנדל"ן בכלל ועל עסקי החברה בפרט: "אם המשבר יימשך, תיפגע רמת הנזילות בשווקים ויוחמרו תנאי המימון הנהוגים בשוק"

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדמיית פרויקט של אאורה ברמת השרון
הדמיית פרויקט של אאורה ברמת השרוןצילום: Undo Studio

חברת הנדל"ן אאורה, שמתעסקת בפעילות התחדשות עירונית של מיזמי פינוי בינוי, סיכמה את 2019 בהפסד של 1.5 מיליון שקל, לאחר שב-2018 הפסידה 6.5 מיליון שקל.

דירקטוריון החברה, שנשלטת על ידי יעקב אטרקצ'י, התייחס למשבר קורונה וניסה לנבא את השפעתו על ענף הנדל"ן ועסקי החברה בפרט: "אם משבר קורונה יתארך וצעדי המניעה יחמירו, הפגיעה הכלכלית במשק צפויה להחריף ולהשפיע על פעילות כלל החברות במשק, ובכלל זאת על פעילות החברה. ככל שתהיה פגיעה בזמינותם של חומרי גלם הנדרשים לבנייה ולהשלמה של פרויקטים, וככל שייווצר מחסור בעובדי קבלן באתרי הבנייה, תיפגע רציפות העבודה באתרים, יחולו עיכובים בתחילתם של פרויקטים או בהשלמת פרויקטים בביצוע, וייתכנו איחורים במסירת יחידות דיור לרוכשים.

 יעקב אטרקצ'י, המנכ"ל והבעלים של אאורה
יעקב אטרקצ'י, המנכ"ל והבעלים של אאורהצילום: אייל טואג

"המשך הפגיעה לאורך זמן בשוקי ההון בארץ ובעולם עשויה להשפיע על רמת הנזילות בשווקים, לפגוע ביכולת גיוס מקורות אשראי בשוק ההון ולהחמיר את תנאי המימון הנהוגים בשוק. התפתחותו של מיתון בעקבות עשויה להביא לעליה בשיעורי אבטלה, לפגיעה ביכולת רוכשים לשאת בתשלום משכנתאות או להקשחת תנאי המשכנתאות מצד הבנקים בהתאם לירידה בביקושים לדירות.

"נכון למועד הדו"ח לא ניתן להעריך את ההשפעות הישירות והעקיפות של התפשטות הנגיף על פעילות החברה ועל תוצאותיה העסקיות".

ההון של אאורה בסוף 2019 הסתכם ב-280 מיליון שקל. התחייבויותיה השוטפות של אאורה מסתכמות ב-1.211 מיליארד שקל. מתוכן, לחברה אשראי מבנקים בגובה 349 מיליון שקל; חוב של 409 מיליון שקל למחזיקי אג"ח; וחוב להמרה של 34 מיליון שקל.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

ההתחייבויות לטווח הארוך למחזיקי האג"ח של החברה מסתכמות ב-130 מיליון שקל. מול התחייבויות אלו, לחברה נכסים שוטפים בשווי 1.337 מיליארד שקל, ומתוכם יש בקופה 34.1 מיליון שקל במזומן, פיקדונות מוגבלים בשימוש בשווי 106 מיליון שקל ומלאי בניינים לבנייה בהקמה בשווי 1.05 מיליארד שקל. נכסיה הלא שוטפים של החברה לטווח ארוך מסתכמים ב-285 מיליון שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker