גילי מלניצקי
גילי מלניצקי

רשות מקרקעי ישראל מודיעה היום (ג') כי היא דוחה את מועדי התשלום על קרקעות במכרזים, על רקע משבר תזרימי במשק וקושי של יזמים וקבלנים לעמוד במחויבויות להעברת תשלומים. מדובר בתשלומים שהיו צריכים להיות מועברים בין 25 למארס ועד 26 לאפריל. כעת קובעת הרשות שיהיה ניתן לשלמם עד 27 באפריל

מדובר בהחלטה משותפת של שר האוצר, משה כחלון, ושרת השיכון והבינוי, יפעת שאשא ביטון. דחיית התשלומים לרמ"י תתבצע ללא תוספת ריבית והצמדה, אבל היא לא חלה על תשלום תמלוגים לרמ"י מכל סוג שהוא.

לפי החלטת רמ"י, לקוח המחזיק בידו שובר לתשלום יוכל לשלם את הסכום הנקוב בשובר ללא צורך בקבלת שובר עם תאריך מעודכן, ומבלי שדחיית התשלום כשלעצמה תחשב איחור או הפרה של תנאי העסקה או המכרז. בנוסף, הרשות מבהירה כי ייתכן איחור במועד מסירת המגרשים בהתאמה לאיחור במועד התשלום.

שרת השיכון יפעת שאשא-ביטון, ושר האוצר משה כחלון
שרת השיכון יפעת שאשא-ביטון, ושר האוצר משה כחלוןצילום: רמי שלוש

ברמ"י מבהירים כי הדחייה אינה מהווה אישור לדחיית מועדים או מתן ארכה לביצוע חיובים אחרים המעוגנים בהסכם הפיתוח או החכירה.

שאשא ביטון אמרה: "ההחלטה על דחיית מועדי התשלום של הקבלנים למכרזי קרקע היא עוד צעד שאנו נוקטים בשבועות האחרונים על מנת להקל על הקבלנים ולמנוע פגיעה ברוכשי הדירות. ההחלטה מהווה צעד נוסף שיסייע לייצב את ענף הבינוי בתקופה מאתגרת זו. אנו נמצאים בקשר רציף עם התאחדות הקבלנים, על מנת לתת מענים לאתגרים של התקופה ולמזער פגיעה ברוכשי הדירות, בקבלנים וביזמים".

שר האוצר, משה כחלון, מסר כי "המדיניות של ממשלת ישראל כפי שנקבעה על ידי ראש המממשלה היא שבכל מקום שנוכל לסייע בהקלה על האזרחים והעסקים בישראל אנחנו נעשה זאת. ענף הבנייה הוא ענף חשוב מאוד במשק הישראלי וחשוב לנו להמשיך ולסייע לענף גם בתקופת משבר הקורונה".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker