״מחירי הדירות יירדו רק אם המשבר יימשך עד אחרי פסח״

רון אבידן, מנכ״ל אזורים, מעריך כי מחירי הדירות יירדו בשל משבר הקורונה, אך רק אם הוא יימשך כמה חודשים ■ אבידן מספר על הקפאת עסקות, אך גם סבור שהחברות בענף יציבות ומוכנות לתקופה קשה

הדר חורש
הדר חורש
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מנופים באתר בנייה בראשון לציון
מנופים באתר בנייה בראשון לציוןצילום: אייל טואג

"בשבוע האחרון זיהינו נפילה בתנועת הקונים, אך המחירים עדיין לא יורדים" - כך אומר רון אבידן, מנכ"ל אזורים. אבידן מעריך כי המחירים יירדו רק אם המשבר יימשך כמה חודשים, עד לאחר חופשת הפסח. החמרת הגבלות התנועה והקיפאון במכירות גרמו לאזורים לדחות מבצע מכירות גדול בבת ים.

לדברי אבידן לקוחות שרכשו דירה לא ביקשו לבטל את הסכם הרכישה, אם כי היו כמה שחששו כי לא יוכלו לעמוד בלוח התשלומים, והגיעו להסדרים עם החברה. אחת הבעיות שעמה מתמודדים רוכשי הדירות בימים אלה היא הקושי להשלים את ההליכים לגיוס המשכנתא, לנוכח העומסים בסניפי הבנקים.

רון אבידן, מנכ״ל אזוריםצילום: ליאת פדרמן

משבר קורונה גרם לחברות רבות בענף להקפיא עסקות מתוכננות, בין היתר לרכישת מגרשים. במקביל דחתה גם רשות מקרקעי ישראל - הספק העיקרי לקרקעות לבנייה - את המכרזים שתיכננה לפרסם בשבועות הקרובים.

אבידן מספר כי הבנייה בכל אתרי הבנייה ללא כל עיכובים. חרף חששות מוקדמים, הענף אינן סובל ממחסור בכוח אדם או בחומרי גלם. "אני מעריך שהמשבר יסתיים לאחר הפסח, ואז נחדש את הפעילות להוצאות היתרי בנייה וכניסה לפרויקטים חדשים", אומר אבידן.

משבר קורונה תפס את ענף המגורים לבנייה באחת משנות השיא שלו. החברות הגדולות נהנות מרווחים וממצב פיננסי משופר שאמור לאפשר להן לעמוד בירידה  במכירות הצפוייה בחודשים הקרובים. בענף לא צופים קריסה של חברות ולא רואים צורך לנקוט אמצעים דרסטיים. גם בענף קבלני הבניין, הרגיש יותר לתנודות, אין לפי שעה דיווחים על קשיים, אבל בשבועות הקרובים צופים בענף ירידה בפעילות, כתוצאה מירידה במספר הפרויקטים החדשים.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker