ענפי הייצור בתחום הבינוי והתשתיות נכללו בתקנות לשעת חירום

במסגרת ההחרגה הוחלט על המשך עבודות הבנייה והפיתוח של שכונות מגורים ■ בנוסף, הוחרגו שורת מפעלים ויבואנים במטרה להבטיח את מלאי חומרי הבנייה הנדרש לענף ■ אושר מינויו של מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון, אלעזר במברגר

עדי כהן
עדי כהן
בנייה
צילום: מגד גוזני

ימים ספורים לאחר שהוגדר ענף הבנייה כחיוני למשק, אישרה הבוקר (א') הממשלה את החרגתם גם של ענפי הייצור בתחום הבינוי והתשתיות, שנכללו בתקנות לשעת חירום - המבטיחות את המשך פעילותם בצל משבר הקורונה.

במסגרת ההחרגה הוחלט על המשך עבודות הבנייה והפיתוח של שכונות מגורים ותשתיות כבישים, אנרגיה, מים וביוב, מחצבות ומפעלי בטון, ייצור של חומרי גמר ומוצרי גמר לבנייה, שירותי ניהול ופיקוח על הבנייה, שירותי מדידה ומכוני בקרה, מעבדות, ופעילותם של מפעלים ויבואנים בתחום הבנייה והתשתיות.

עוד סוכם על החרגת שורת מפעלי ייצור של חומרי בנייה, ובהם מפעלי בטון כדוגמת רדימיקס, ומפעלים לייצור אבקות ודבקים לבנייה, כגון תרמוקיר, אורבונד, שפיר והנסון.

לצדם, הוחרגו שורת מפעלים ויבואנים במטרה להבטיח את מלאי חומרי הבנייה הנדרש לענף, ובהם מפעלים ויבואנים בתחומי הכרייה, החציבה, הייצור וההובלה של מלט, חצץ, פלדה, בטון, ברזל ועוד. בהחלטת הממשלה נכללות גם חברות המטפלות בתחום הדיור הציבורי מטעם משרד הבינוי והשיכון - לשם המשך שירות רציף לאוכלוסיות מוחלשות בישראל. 

שרת הבינוי והשיכון, ד"ר יפעת שאשא ביטון, מסרה כי "בשבועות האחרונים אנחנו מרכזים מאמץ כדי שענף הבנייה יוגדר מפעל חיוני וימשיך לעבוד במתכונת מלאה. כך פעלנו בהיבטי כוח אדם, וכך אנו פועלים בנושא מפעלי הייצור לענף הבנייה ועבודות הפיתוח של שכונות ותשתיות. אנחנו מקיימים שיח מתמיד עם התאחדות הקבלנים וממשיכים לעבוד במלא המרץ במטרה לצלוח את האתגרים שעומדים לפתחנו, על מנת לוודא שהענף לא ייפגע ולוחות הזמנים למסירת דירות לרוכשים לא יתארכו".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

נתנאל לפידות, סמנכ"ל אסטרטגיה ומדיניות במשרד הבינוי והשיכון, אמר כי "התקנות שנקבעו בימים אלה הינם חלק ממכלול פעולות שנועדו למנוע פגיעה בלתי הפיכה בעולם הנדל"ן, המהווה מנוע כלכלי מרכזי במשק. החשיבות של הקבלנים, היזמים והענפים התומכים לכלכלה הישראלית הינה מהותית ביותר ומתן ההחרגה לתחומים אלה תעזור למדינה כולה לעבור את המשבר בצורה טובה יותר".

עוד נמסר ממשרד הבינוי והשיכון על אישור נציבות שירות המדינה את מינויו של מנכ"ל המשרד החדש, עו"ד אלעזר במברגר. במברגר (45) שימש כיועץ המשפטי של המשרד בשש השנים האחרונות, במהלכן היה בין הגורמים האמונים על הובלת תוכנית מחיר למשתכן, קידום הסכמי גג ופעילות הפיתוח אל מול הרשויות המקומיות, קידום מערך הסיוע בדיור ורכישה של דירות נוספות למלאי, הנעת מהלכים במסגרת חוק המכר ועוד.

במברגר, בעל תואר במשפטים מהאוניברסיטה העברית ותואר שני במשפטים ומנהל עסקים מאוניבסריטת בר אילן, הצטרף לשירות הציבורי ב-2006. ב-2013 מונה ליועץ המשפטי של משרד הבינוי והשיכון. לפני כן היה עורך דין בלשכה המשפטית של משרד האוצר.

בתגובה למינויו אמר במברגר: "אני מקבל את המינוי בתחושת אחריות גדולה ובטוח כי בתמיכתה של שדרת הניהול החזקה של המשרד והעובדים כולם, נוכל להמשיך להוביל את עולם הדיור קדימה. אנו ניצבים בתקופה לא פשוטה ובפנינו אתגרים רבים, אך אני בטוח כי נוכל להם בעבודה קשה ומשותפת. נמשיך להעניק את כלל השירותים של המשרד גם במגבלות הקיימות, ונפעל במסגרת הממשלה לצמצום הפגיעה בשוק הנדל"ן, ככל הניתן".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker