זכיתם במחיר למשתכן? בחירתן של 2,000 דירות תידחה עד פסח

במשרד הבינוי והשיכון ציינו כי הדחייה נעשית על מנת שיוכלו להבטיח המשך תקין של הליך בחירת הדירות, ועל מנת שהזוכים יוכלו לממש את זכייתם באופן שאינו פוגע בזכויותיהם

יעל דראל
יעל דראל
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
בנייני מחיר למשתכן
בנייני מחיר למשתכןצילום: אילן אסייג

משרד הבינוי והשיכון הורה לעצור את הליכי בחירת הדירות לזוכי ההגרלות בתוכנית מחיר למשתכן עד פסח. על פי הודעת המשרד, ימי בחירת הדירות במסלול מחיר למשתכן נדחים עד להודעה חדשה. 

"לאחר שכנסי המידע לזוכים בוטלו, אמש הוחלט גם על הפסקת אירועי בחירת הדירות של זוכי מסלול מחיר למשתכן. זאת, לאור ההתפתחויות האחרונות בעניין נגיף הקורונה והנחיות משרד הבריאות. מדובר על יותר מ-2,000 דירות שתהליך בחירתן יידחה. בנוסף, יופסקו עד להודעה חדשה גם חתימת חוזים במסגרת תוכנית מחיר למשתכן", אמרו במשרד. עוד הוסיפו כי כל המידע הרלוונטי לכנסי הזוכים יעלה לאתר, במטרה לסייע לציבור הזוכים להיערך מחדש לקראת בחירת הדירה בהמשך.

במשרד ציינו כי הדחייה נעשית על מנת שיוכלו להבטיח המשך תקין של הליך בחירת הדירות, ועל מנת שהזוכים יוכלו לממש את זכייתם באופן שאינו פוגע בזכויותיהם. הואיל וההליך מתקיים בהתאם לסדר הזכייה, ולאור המצב שבו זוכים אינם יכולים להגיע לבחירת הדירה, ההליך נפגע ונעצר.

במשרד ניסו לשדר אופטימיות, וציינו כי בשלב הזה הם אינם צופים שהדחייה בבחירת הדירות תשפיע על קצב המשך בניית הפרויקטים, והיא לא אמורה לדחות את תאריך מסירת הדירות הייעודי. אלא שההערכות בענף הנדל"ן כיום פסימיות יותר. בשל המשבר, דיונים במוסדות התכנון אינם מתקיימים כסדרם וגם מכרזים רבים בהיקף של אלפי יחידות דיור נדחים על ידי המדינה – כך שהצפי הוא שפרויקטים רבים יתעכבו. גם בהתאחדות בוני הארץ העריכו בימים האחרונים כי צפויים איחורים במסירת דירות.

שרת הבינוי והשיכון, יפעת שאשא ביטון, מסרה: "לנוכח ההתפתחויות והרצון לשמור על בריאות הציבור מצד אחד ושמירת זכויות הרוכשים בבחירת הדירה מצד שני, החלטנו על הפסקת הליך בחירת הדירות עד שהמשק יחזור לפעילות סדירה יותר. במצב הנוכחי, חלק מהזוכים היו עלולים לוותר על זכותם ומבחינתנו חובה לשמור עליה. בד בבד, הגדרנו את ענף הבנייה כענף חיוני על מנת להמשיך בבניין הארץ, ככל הניתן".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker