אפרת נוימן
עדי כהן

עם הימשכות משבר הקורונה והעמקת השלכותיו על המשק – רשות המסים נערכת עם חבל הצלה למשפרי הדיור: לנוכח ההאטה בשוק והקושי הגובר של בעלי דירות למכור דירותיהם בעת הנוכחית, הרשות בוחנת בימים אלה אפשרות להאריך את התקופה שבה משפרי הדיור יוכלו להחזיק בדירה הישנה ללא תשלום מס רכישה מוגדל על הדירה החדשה.

כיום, משפרי דיור הקונים דירה חדשה ומוכרים דירה שבבעלותם – נהנים מפטור ממס רכישה על הדירה שקנו – כל עוד הם מוכרים את הדירה הקודמת בטווח של שנה וחצי ממועד רכישת הדירה החדשה. במקרה של חריגה ממסגרת הזמן המוגדרת בחוק – נדרשים משפרי הדיור לשלם מס רכישה על הדירה החדשה בהתאם למדרגות מס שהגדירה הרשות – המתחילות בתעריף של 8%. משמעות המהלך המתגבש היא להאריך את התקופה המוגדרת בחוק בין רכישת הדירה החדשה לבין מכירת הדירה הישנה – באופן שמותיר את הפטור ממס הרכישה לאורך זמן רב יותר.

ברשות המסים מדגישים כי טרם התקבלה החלטה או הוגדרה תקופת הדחייה וכי הנושא נמצא בבחינה – אך מבקשים להזכיר כי מי שרכש את דירתו החדשה מקבלן או בקבוצת רכישה, הרי שהמועד שנתון לו על פי חוק למכירת הדירה הישנה הוא עד 12 חודשים ממועד מסירת הדירה החדשה. "אם מועד מסירת הדירה החדשה נדחה עקב המצב", נמסר מהרשות, "הרי שממילא תקופת המכירה מוארכת בהתאם״.

כמו כן, עוד מציינים ברשות המסים כי הרשות ״עוקבת אחרי המצב בשוק הנדל"ן וקשובה בנושא לציבור. הנושא נבחן עם ארכות נוספות שהן פועל יוצא של המצב, אך נכון להיום טרם התקבלה החלטה בעניין וככל שכן תינתן ארכה, בכמה זמן להאריך את המועד הקבוע בחוק למכירת הדירה הישנה בכדי ליהנות ממס רכישה של דירה יחידה. הנושא יבחן בימים הקרובים ולאור ההתפתחויות במשק״.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker