דניה סיבוס תקבל 450 מיליון שקל על הקמת הבניין הרביעי של גינדי TLV

המגדל הרביעי צפוי לכלול 385 דירות ■ העבודות צפויות להתחיל ב-15 במארס ולהימשך כחמש שנים

גילי מלניצקי
גילי מלניצקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מתחם גינדי
גילי מלניצקי
גילי מלניצקי

חברת דניה סיבוס הגיעה להסכמות עם חברת גינדי על הקמת המגדל הרביעי בפרויקט מגדלי גינדי TLV, כך דיווחה היום (ה') לפידות קפיטל לבורסה. דניה סיבוס היא חברה בת בבעלות המלאה של אפריקה ישראל להשקעות בע"מ. 80% מהזכויות בהון ובהצבעה באפריקה ישראל מוחזקות על ידי לפידות קפיטל.

המגדל הרביעי צפוי לכלול 385 דירות, 50 קומות ושש קומות חניה תת-קרקעית. התמורה עבור ביצוע עבודות הבנייה, כולל שלבי החפירה, דיפון והקמת החניון, צפויה להסתכם ב-450 מיליון שקל. העבודות צפויות להתחיל ב-15 במארס ולהימשך כ-5 שנים.

השיווק של פרויקט הדיור גינדי TLV, שהוקם על השטח שהיה בעבר השוק הסיטונאי לתוצרת חקלאית, לאורך קרן הרחובות קרליבך והחשמונאים בתל אביב, התחיל ב-2010. באותם ימים ביקשה היזמית, חברת הנדל"ן גינדי השקעות, לשוות לו דימוי של מגורי יוקרה, אולם לאחר האכלוסים הראשונים חטף הפרויקט ביקורות רבות בנוגע לאיכות התכנון, איכות הגימור והדירות הצפופות. הדבר גרם לירידה במחירי השכירות מאז החלה מסירת הדירות בסוף 2017. 

הדירות בפרויקט כוללות קרבה לקאנטרי קלאב שמשמש את תושבי המתחם, מעונות יום וגישה לקניון גינדי TLV, שספג גם הוא טענות רבות מצד הרוכשים והמשקיעים. לפני כשלושה חודשים נחתם הסכם למכירת 50% מקניון האופנה וחברת המגורים שמעורבת בפרויקט לרבוע נדל"ן של מוטי בן משה. המשמעות היא שמשפחת גינדי הפסידה בגין השקעתה בקניון עשרות מיליוני שקלים.

פרקליטות מחוז תל אביב הודיעה השבוע על הגשת כתב אישום בכפוף לשימוע נגד רונן גינזבורג, מנכ"ל החברה, דניה סיבוס ועובדיה, בגין האסון בחניון הברזל בתל אביב, שגבה את חייהם של שישה בני אדם.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

בהודעת הפרקליטות נכתב כי על פי כתב החשדות, שרשרת המחדלים והמעשים המצטברים שביצעו החשודים, כל אחד לפי חלקו ותוך הפרת חובות קונקרטיות מתוקף תפקידם בפרויקט, גרמו להתמוטטות תקרת החניון. החשודים היו אחראים מתוקף תפקידם, מכוח חוזים ספציפיים ובהתאם לנוהל עבודה, ליציבות המבנה של חניון הברזל ולבטיחותו, כל אחד לפי חלקו. החשודים לא נקטו בצעדים המתחייבים להבטחת יציבותו של חניון הברזל ומניעת סכנה. כתוצאה מכך נגרם האסון הכבד.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker