עוד 7,700 דירות חדשות בבאר יעקב - רק אם המטרו יגיע

הוועדה המחוזית אישרה למתן תוקף את תוכנית המתאר לבאר יעקב ■ התוכנית משלשת את מספר התושבים בעיר, מ-26 אלף תושבים ל-85 אלף תושבים, רובם יתגוררו בשטח מחנה צריפין המתפנה ■ אישור הדירות הנוספות מותנה בתוכנית מפורטת לנתיבי התחבורה העירוניים

גילי מלניצקי
גילי מלניצקי
בסיס צריפין. שכונת מגורים חדשה
בסיס צריפין. שכונת מגורים חדשה?צילום: ניר שמול

מ-26 אלף תושבים ל-85 אלף תושבים - זהו היעד שקובעת תוכנית המתאר לבאר יעקב תוך שני עשורים.

התוכנית, ביוזמת רשות מקרקעי ישראל, משתרעת על שטח של 9,500 דונם. היא מקצה כ-650 אלף מ"ר לשטחי ציבור, 1,066 דונם לשטחים פתוחים וכן להקמת אצטדיון כדורגל חדש. 

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה אישרה תוספת של 7,700 יחידות דיור שיתווספו ל-19,300 יחידות דיור שכבר אושרו, מרביתן בתחום מחנה צריפין המתפנה. כך שבסך הכל מדובר בתוספת של כ-27 אלף יחידות דיור שייתנו מענה להיקף אוכלוסייה הצפוי לשלש את עצמו. 

 תנאי לתוספת דירות - קידום המטרו

הדמיית הבנייה המתוכננת בבסיס צריפין
הדמיית הבנייה המתוכננת בבסיס צריפין

הוועדה ציינה כי היות שהקמת הקו החום מוטלת בספק ומיקומן של תחנות המטרו עדיין אינו ידוע בוודאות, אין מקום בעת הזו להעצים זכויות במסגרת התוכנית הכוללנית, וכך למעשה הפכה מערכת הסעת ההמונים תנאי למיצוי היצע יחידות הדיור. הוועדה קבעה כי ככל שתהיה ודאות בדבר ביצוע הקו החום או מטרו, ניתן יהיה לקדם תוכניות לתוספת זכויות ושימושים לאורך ציר הרק"ל וסביב תחנות המטרו, מבלי שהתוספות יהוו סתירה לתוכנית זו. 

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

זו לא הפעם הראשונה שוועדות התכנון קושרות בין פיתוח תשתיות התחבורה לבין היצע יחידות הדיור המותר לבנייה. הכלי היישומי למימוש ההתניות האלו קשור פעמים רבות בהעברות תקציביות שמבצעת רמ"י ישירות למשרד התחבורה - ומבטיחות את תכנון ופיתוח תשתיות התחבורה הנדרשות, מעבר לתקציבים שמעביר האוצר. נושא זה מצוי במחלוקת היום בין החשב הכללי באוצר לבין רמ"י, והממשלה שתקום תידרש להכריע בנושא בדחיפות, שכן תהיה לדבר השפעה רבה על מספר היחידות שיהיה מותר לשווק במסגרת התוכנית בבאר יעקב, ובערים נוספות. 

מתכנן מחוז מרכז במנהל התכנון, גיא קפלן, ציין כי "אישור תוכנית מתאר לבאר יעקב אשר מקשרת בין כל חלקי העיר החדשים והוותיקים על ידי ציר תחבורה ציבורית והופכת את היישוב מסמי-כפרי ליישוב עירוני בעל פוטנציאל פיתוח כלכלי ואורבני איכותי. התוכנית נתנה דגש להמשך פיתוח מעבר לתוכנית המתאר בצורך בקיום תחבורה ציבורית רבת קיבולת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker