ביקושים של 1.4 מיליארד שקל: גב ים מנפיקה אג"ח חדשה ומגייסת 770 מיליון שקל

החברה גייסה בשלב המוסדי מאות מיליוני שקלים בריבית שלילית ■ סכום הביקושים שעליו דיווחה חברת הנדל"ן המניב, קרוב לכפליים ממה שגייסה החברה, וגבוה יותר מפי ששה מהסכום שהיה בכוונתה לגייס בתחילה, שהסתכם ב-220 מיליון שקל בלבד

גילי מלניצקי
גילי מלניצקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פארק גב-ים נגב בבאר שבע
פארק גב-ים נגב בבאר שבע (אילוסטרציה, למצולמים אין קשר לנאמר בכתבה)צילום: אליהו הרשקוביץ

חברת הנדל"ן המניב גב ים הנפיקה אתמול (ב') סדרת אגרות חוב חדשות בבורסה - סדרה ט', החברה גייסה בשלב המוסדי 777 מיליון שקל בריבית שלילית של 0.01-, צמודה למדד המחירים לצרכן. לפי החברה, נרשמו ביקושים של כ-1.4 מיליארד שקל לסדרה - קרוב לכפליים ממה שגייסה החברה, ויותר מפי ששה מהסכום שהיה בכוונתה לגייס בתחילה, שהסתכם ב-220 מיליון שקל בלבד.

לפי טיוטות מוקדמות להנפקה, התשלום הראשון למחזיקי האג"ח ישולם ב-30 ביוני 2021 ויהיה בשיעור של 20% מהערך הנקוב של אגרות החוב. חמשת התשלומים הבאים אחריו ישולמו ב-30 ביוני בכל שנה ב-2026-2022 כולל, כל אחד מהם בשיעור של 9% מהערך הנקוב של אגרות החוב. החתמים בהנפקה הם אפסילון חיתום, ועורכי הדין שליוו את ההנפקה הם יובל אדן ואופיר עפרוני ממשרד עורכי הדין גרוס. 

גב ים

"החברה השלימה בהצלחה את השלב המוסדי בהנפקת סדרת אגרות חוב חדשה של החברה, בעלת מח"מ של 5.7 שנים, המדורגת על ידי מעלות S&P בדירוג AA ועל ידי מידרוג בדירוג Aa2", מסר אבי יעקובוביץ, מנכ"ל גב ים. "תוצאות אלה מהוות הבעת אמון של שוק ההון בחברה, באיכות נכסיה ובאסטרטגיה העסקית שלה, שמביאה לצמיחה, לאיתנות פיננסית וליציבות לאורך שנים. 

אבי יעקובוביץ, מנכ"ל גב יםצילום: סיון פרג'

יעקובוביץ הוסיף כי "החברה ממשיכה להתרחב ומובילה מהלכי ייזום אינטנסיביים, הכוללים 12 פרויקטים בהשקעה כוללת של כ-2.3 מליארד שקל, אשר יעמידו את מצבת הנכסים המניבים של החברה על למעלה מ-1.3 מיליון מ"ר והכנסות שנתיות של כ-730 מיליון שקל, החל מ-2024".

רק בשבוע שעבר פירסמה החברה דו"חות טובים, שמציגים זינוק של כ-68% ברווח הנקי השנתי, המיוחס לבעלי המניות. הרווח הסתכם ב-463 מיליון שקל, בהשוואה ל-276 מיליון שקל ב-2018. גב ים מחזיקה כיום בנכסים בשווי כולל של 7.8 מיליארד שקל. 

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

לפני כשבועיים נודע כי חיים כצמן, בעל השליטה בקבוצת גזית גלוב, רכש 2.4% ממניות גב ים מחוץ לבורסה, בשווי 150 מיליון שקל. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker