אושרה תוכנית להתחדשות עירונית בקרית אונו: יוקמו 276 יחידות דיור חדשות

יחידות הדיור החדשות ייבנו בחמישה מבנים בני 20-10 קומות ■ במסגרת התוכנית יוקצה שטח של 530 מ"ר עבור מבני ציבור

עדי כהן
עדי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קרית אונו
קרית אונו צילום: אייל טואג
עדי כהן
עדי כהן

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה תל אביב בראשות האדריכלית דניאלה פוסק אישרה היום (ב') תוכנית ענק להתחדשות עירונית במרכז קרית אונו – שבמסגרתה ייהרסו 96 דירות ותיקות וייבנו 276 חדשות. התוכנית משתרעת על כ-17 דונם במרכז העיר, בפינת הרחובות לוי אשכול-וולך, וממזרח לרחוב החשמל.

על פי התוכנית, יחידות הדיור החדשות ייבנו בחמישה מבנים בני 20-10 קומות. התוכנית כוללת גם את חיזוקם של שני מבנים נוספים בני 8 קומות, ובהם 56 יחידות דיור. 82 דירות תהיינה דירות קטנות. 

במסגרת התוכנית יוקצה שטח של 530 מ"ר עבור מבני ציבור, כיכר עירונית עם מבני מסחר שתוקם על רחוב וולך בעיר וחניון תת-קרקעי ציבורי שיוקם תחתיה. ארבעה דונם נוספים יוקצו עבור שטחים פתוחים. התוכנית המדוברת, שיזמה אאורה ישראל וערכה האדריכלית מנדי רוזנפלד, נמצאת בצמוד לתחנת מטרו מתוכננת בצומת הרחובות אשכול-וולך.

מהוועדה המחוזית נמסר כי "הוועדה החליטה לחזק את הקשר בין התוכנית לתחנת המטרו ולאפשר מרחב ציבורי ראוי לצורך כניסה ויציאה ממנו. התוכנית נותנת מענה ראוי באמצעות העצמת זכויות, עירוב שימושים ויצירת דופן רחוב פעילה בהתאם לתוכנית המתאר הכוללנית המקודמת - ובהתאם למדיניות המחוזית לפיתוח סביב צירי מערכת תחבורה עתירת נוסעים".

עוד לדברי הוועדה, "התוכנית הינה נדבך נוסף בשורה של תוכניות להתחדשות עירונית בקרית אונו כגון בר יהודה, לוי אשכול צפון, לוי אשכול דרום, מתחם השקד, מתחם הרימון, מתחם התאנה, אחאב, מתחם הצבר ועוד, המצויות בסביבות רחוב לוי אשכול. הוא מהווה את אחד מרחובותיה המרכזיים של קרית אונו. תוכניות ההתחדשות האלה משפרות את המרחב הציבורי, באמצעות שיפור החיבורים לתנועת הולכי הרגל והאופניים בשטחים הפתוחים והרחובות הסובבים - ובתוספת שטחים חיוניים לצרכי ציבור".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker