ממשיך בהגרלות: "המנכ"ל" של מחיר למשתכן עוזב - וישמש מנכ"ל מפעל הפיס

ממלא מקום מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון, בני דרייפוס, יחליף את עומרי לוטן ■ על פי ההערכות הוא עוזב את תפקידו, בין השאר, נוכח השיתוק הממושך במשרד הבינוי והשיכון

יעל דראל
יעל דראל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בני דרייפוס
בני דרייפוסצילום: אמיל סלמן

ממלא מקום מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון, בני דרייפוס, המשמש מנכ"ל בפועל של המשרד, עוזב את תפקידו לטובת מפעל הפיס. דירקטוריון מפעל הפיס אישר בסוף השבוע האחרון את מינויו של דרייפוס למנכ"ל במקומו של עומרי לוטן.

דרייפוס, המוביל בשנים האחרונות את תוכנית מחיר למשתכן, שימש בשנים האחרונות בשורת תפקידים בכירים במשרד הבינוי והשיכון, בין השאר משנה למנכ"ל בפועל וראש אגף בכיר בשיווק.

דרייפוס טרם מסר את התייחסותו למינוי המפתיע, אבל על פי ההערכות הוא עוזב את תפקידו, בין השאר, נוכח השיתוק הממושך במשרד הבינוי והשיכון. בתפקידו החדש צפוי דרייפוס לעבוד בצמוד ליו"ר מפעל הפיס, אביגדור יצחקי, שעמו עבד בעבר כשיצחקי כיהן כראש מטה הדיור במשרד האוצר. במשרד הבינוי והשיכון טרם הגיבו לעזיבתו הצפויה של דרייפוס ובשלב זה לא ברור מי יוביל במקומו את תוכנית הדיור הממשלתית.  

ההודעה על מינויו של דרייפוס מגיעה על רקע תוצאות ההגרלה העשירית של תוכנית מחיר למשתכן, שנסגרה בצל הבחירות הקרבות והעלייה המחודשת במחירי הדיור. בהגרלה זו התחרו 21,423 משקי בית על 2,534 יחידות דיור. מתוצאות ההגרלה עולה כי הישובים המבוקשים ביותר היו ירושלים (8,432 נרשמים), אור יהודה (7,698 נרשמים), בית שמש (7,462 נרשמים) וחיפה (2,937 נרשמים). יישובים נוספים שנכללו בהגרלה זו היו אשקלון, עפולה, אריאל, נתיבות, אופקים, שדרות, אלפי מנשה ומדרשת בן גוריון - שהוגרלה בראשונה בתוכנית.

בנייני מחיר למשתכןצילום: אילן אסייג

ממשרד הבינוי והשיכון ומשרד האוצר נמסר כי מרבית הזוכים, כ-1,700 משקי בית המהווים כ-80% ממשקי הבית שנרשמו להגרלה זו, משתייכים לסדרה ג'. כ-680 זוכים נוספים משתייכים לסדרה ב' ורק כ-156 משקי בית שייכים לסדרה א'.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

על אף עזיבתו הצפויה, דרייפוס התייחס לנתוני ההגרלה וציין כי "היקפי ההרשמה הגדולים מעידים על המשך אמון הציבור בתוכנית. בהגרלה זו, הגדלנו בראשונה את מספר יחידות הדיור ללא עדיפות בין הסדרות, וכתוצאה מכך כ-80% מהמשתתפים הינם זכאי סדרה ג'. אנו מברכים את זוכי ההגרלה המצטרפים ל-70,000 זוכים וגאים בכ 34 אלף העסקות שכבר נחתמו במסגרת מחיר למשתכן".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker