לקראת הרכבת הקלה: המדינה מגדילה את מתווה הפיצויים לפינוי תושבי כפר שלם

בסוף 2018 תבעו תושבי השכונה את חברת נת"ע בטענה שהציעה להם פיצוי בלתי הולם בעבור פינוים ■ תושב השכונה: "70 שנה גרנו פה בתנאים לא תנאים - ופתאום, כשמחירי הקרקע עולים, מנסים לזרוק אותנו תמורת נזיד עדשים"

עדי כהן
עדי כהן
כפר שלם
כפר שלםצילום: אייל טואג

מועצת מקרקעי ישראל צפויה לאשר ביום שלישי מתווה פיצויים מוגדל לפינוי תושבי שכונת כפר שלם בתל אביב – לצורך הקמת הקו הסגול של הרכבת הקלה שיעבור בשכונה.

המתווה המוצע, "מתווה יצחקי" הקרוי על שמו של יו"ר מטה הדיור אביגדור יצחקי, מגדיר פיצוי של דיור חלופי בשווי של עד 1.7 מיליון שקל למשפחות מהדור הראשון והשני להתיישבות בכפר שלם. במתווה מוצע פיצוי של מאות אלפי שקלים למשפחות הצעירות יותר במקום. מועד הפינוי המתוכנן הוא ב-1 במארס – יממה לפני הבחירות.

הצעת המתווה מגיעה כשנה לאחר שאושר בכנסת בקריאה ראשונה חוק פיצויים לתושבי כפר שלם, שנאבקו על פיצוי הולם עבור פינוים במשך שנים. כמו כן, על רקע תוכנית הקו הסגול של הרכבת הקלה המתוכנן לעבור בשטח שכונת כפר שלם, תבעו בסוף 2018 תושבי השכונה את חברת נתיבי תחבורה עירוניים (נת"ע) האמונה על הקמת הרכבת, בטענה לפיצוי בלתי הולם המוצע להם בעבור פינוים.

ברשות מקרקעי ישראל (רמ"י) טוענים כי מתקיימים בימים אלה שורת מפגשים עם תושבי השכונה כדי לדייק את הקריטריונים במתווה הפיצויים. ואולם, בשיחה עם TheMarker מספר תושב פעיל בוועד כפר לשלם, אבשלום בן דוד: "בניגוד לאמור, המפגשים נעשו אך ורק עם תושבים בשטחם יעבור תוואי הרכבת – ולא עם כלל תושבי השכונה או הוועד. החשש שלנו הוא שבמסווה של פתרון לקו הסגול של הרכבת הקלה המדינה וחולדאי יעשו פה מחטף שיכול להיות לרעתנו.

"כבר שנים שאנחנו נלחמים על זכותנו הצודקת לקבל מה שמגיע לנו. 70 שנה גרנו פה בתנאים לא תנאים, אחרי שהמדינה יישבה אותנו – ופתאום כשמחירי הקרקע בשכונה עולים – מנסים לזרוק אותנו לרחוב תמורת נזיד עדשים. מה שאנחנו דורשים זה או שירשמו את הקרקעות על שמנו כחוק, או שיצרו מתווה זהה למה שבנה ביתך הציעו לשכנים שלנו שפונו ב-1996 – קרקע של 250 מ"ר למשפחה ומימון לבנייה של דירות 150-100 מ"ר, בהתאם לגודל המשפחה. המתווה החדש הוא הרעה במה שמציעים לנו".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

הצעת מתווה הפיצויים החדש מגיעה עתה לאישור המועצה בהתאם להחלטת ממשלה שהתקבלה לפני שבועות ספורים בעניין, בהובלתם של שר האוצר משה כחלון ושר התחבורה בצלאל סמוטריץ'. סכום הפיצויים מתבסס על עבודת מטה שנעשתה בשנה האחרונה במטה הדיור, ועתה מוקמת ועדה מיוחדת ברשות מקרקעי ישראל שתהיה מוסמכת לאשר את הצעות הפיצוי שתגיש נת"ע.

ברשות מקרקעי ישראל טוענים: "אישור המתווה צפוי לאפשר את מעבר הקו הסגול בלב שכונת כפר שלם לטובת תושביה ולאפשר את הקמתו במועד. פרויקט זה צפוי לחבר את אזור בקעת אונו ללב העיר תל אביב ולהתחבר לרשת הרכבת הקלה והתחבורה הציבורית באזור שתשרת בין היתר את אכלוס עשרות אלפי יחידות דיור שמשווקת הרשות בבקעת אונו ותקל על הגעה של תושבי האזור ללב אזורי התעסוקה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker