אושרה התוכנית לרובע מגורים ותעסוקה במתחם התחנה הישנה בתל אביב

בשטח ייבנו 1,333 דירות ו-153 אלף מ"ר מהשטח יוקדשו לשטחי מסחר, תעסוקה ושטחי ציבור ■ לוינשטין ושיכון ובינוי רכשו את המתחם ביולי 2015 תמורת 560 מיליון שקל - ובספטמבר 2019 טיפס שווי הקרקע ל-884 מיליון שקל

הדר חורש
הדר חורש
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
מתחם התחנה המרכזית הישנה בתל אביב
מתחם התחנה המרכזית הישנה בתל אביב. האזור נחשב לאחד מאזורי העזובה של העירצילום: אייל טואג

אושרה תוכנית הבנייה על שטח התחנה המרכזית הישנה בתל אביב, שתהפוך את האזור לרובע מגורים של בנייני קומות, מסחר, משרדים ושירותים. התוכנית צפויה לשנות את אופי הסביבה, הנחשבת אחת מאזורי העזובה של העיר. התוכנית קודמה על ידי עיריית תל אביב והחברות שזכו במכרז על המתחם - משולם לוינשטין ושיכון ובינוי. בעקבות האישור, מניית לוינשטין מזנקת ב-6.3%.

לוינשטין נכסים

על פי תוכנית מתחם התחנה המרכזית הישנה בתל אביב המאושרת (תא/4321 מתחם השומרון – התחנה המרכזית), ייבנו בשטח 1,333 דירות, מהן 138 דירות להשכרה ארוכת טווח. בנוסף, 153 אלף מ"ר מהשטח יוקדשו לשטחי מסחר, תעסוקה ושטחי ציבור נרחבים – בארבעה מתחמים. במתחם צפוי לעבור הקו הירוק של הרכבת הקלה, ובכיכר העירונית מתוכנן לקום המרכז החדש של להקת המחול בת שבע.

התוכנית מתפרשת על שטח של 78 דונם בין הרחובות מנחם בגין במערב, הגדוד העברי בדרום, הנגב בצפון וסלומון במזרח. קבוצת שיכון ובינוי (באמצעות החברה הבת - שיכון ובינוי נדל"ן) וקבוצת לוינשטין (באמצעות החברה הבת - לוינשטין נכסים בתחנה) מחזיקות במשותף (50% כל אחת) ביותר מ-70% מכל זכויות הבנייה בקרקע. בשנה האחרונה השלימו היזמים פינוי בהסכמה של פולשים ממתחם התחנה.

התוקף לתוכנית ניתן לאחר שינויים שהיא עברה בוועדה וכן דיון בהתנגדויות. כך, מספר דירות המגורים שניתן לבנות הוגדל, שטח דירה ממוצעת נקבע ל-70 מ"ר והוכנסה הדרישה לבניית דיור להשכרה לטווח ארוך. כמו כן, ניתנה ליזמים אפשרות להמיר חלק משטחי התעסוקה ולבנות עוד 90 דירות במתחם.

שיכון ובינוי ולוינשטין רכשו סופית את מתחם התחנה המרכזית הישנה בתל אביב ביולי 2015 תמורת 560 מיליון שקל. על פי דו"חות חברת לוינשטין, בספטמבר 2019 שווי הקרקע היה 884 מיליון שקל. המגורים תוכננו על ידי משרד האדריכלים יסקי מור סיון והמשרדים על ידי האדריכל משה צור. 

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

אבישי קימלדורף, סמנכ"ל תכנון ואדריכל ראשי בשיכון ובינוי נדל"ן, אמר: "אישורה של התוכנית הוא נדבך משמעותי באסטרטגיה של שיכון ובינוי להעמיק השקעתה באזורי הביקוש בפרויקטים המשלבים פיתוח נכסים מניבים בתחום התעסוקה וכן מגורים להשכרה ולמכירה".

חן גור לוטן, מנהלת נכסים מניבים בקבוצת לוינשטין, מסרה: "אישור תוכנית מתחם התחנה המרכזית הישנה הוא בשורה של ממש לעיר תל אביב כולה. מדובר בתוכנית ענק שתסייע בפיתוח וחידוש מרכז תל אביב – אזור שהוזנח שנים רבות ויצר מובלעת במרכז העיר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker