חילופים במטה הדיור: סגנית ראש המטה פורשת מתפקידה

מירי כהן הודיעה על פרישתה מהתפקיד וצפויה לסיימו בסוף ינואר ■ את מקומה תמלא באופן זמני שירה ברנד, יו"ר הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה במחוז מרכז

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מירי כהן, סגניתו הפורשת של ראש מטה הדיורצילום: אייל טואג

תזוזה דרמטית במטה הדיור: עו"ד מירי כהן, סגניתו של ראש המטה, זאב בילסקי, הודיעה על פרישתה מהתפקיד והיא צפויה לסיים את עבודה בסוף ינואר. את מקומה תמלא לשבועות ספורים שירה ברנד, יו"ר הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה במחוז מרכז, עד שתקום הממשלה הבאה ותכריע לגבי עתידו של מטה הדיור. 

שירה ברנד, יו"ר הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה ממחוז מרכזצילום: קובי קנטור

מטה הדיור נוסד ב-2015 עם מינויו של משה כחלון לתפקיד שר האוצר ובהובלת אביגדור יצחקי, כגוף שמטרתו להוביל את תחום הדיור, לתכלל בין הגופים והיעדים השונים בתחום הדיור תחת קורת גג מרכזית. כהן נחשבה לאחת הדמויות המקצועיות והמשמעותיות בפעילות המטה והיתה שותפה להקמתו.

תוקף ההחלטה בגינה פועל המטה פג בנובמבר 2019, אולם בשל ממשלות המעבר הזמניות - תוקף פעילותו הוארך ועתידו יוכרע לאחר הבחירות. במידה ויוחלט להמשיך את הפעילות, יהיה צורך לצאת במכרזים ולהחליט על מינויים קבועים. 

לפי ההערכות, הגורמים המקצועיים ימליצו על המשך קיום מטה הדיור, אולם ייתכן שתפקידיו יורחבו. הדרישה הצפויה היא שהוא יגדיר את עצמו מחדש כמטה תשתיות ודיור, שיעסוק גם באתגרים הגדולים העומדים לפתחה של ישראל בנושא תשתיות תחבורה, ניקוז ואנרגיה.

את ברנד בתפקידה במנהל התכנון יחליף דוד לפלר, המשמש כיום יו"ר הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה במחוז דרום.

כהן צפויה לעבור למגזר הפרטי לאחר תקופת הצטננות של מספר חודשים. בעבר היתה עו"ד בענייני תכנון ובנייה ובמשרד אגמון ושות' רוזנברג הכהן ושות'. בין תפקידיה הציבוריים היא שימשה יועצת לענייני תכנון ובנייה לגדעון סער כשהיה שר הפנים ב-2014. 

לפני מספר חודשים, בספטמבר 2019, פורסם ב-TheMarker כי מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד קיווה למנות את כהן כסמנכ"לית חדשה באוצר. ועדת החריגים דחתה את הבקשה, והתייחסה לכוונותיו של באב"ד להקים אגף תכנון ומדיניות במשרד האוצר בטענה כי לא נכון ומקובל לעשות כך בתקופת בחירות ובעת ממשלה זמנית. 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker