אפריקה ישראל בעסקת ענק: רוכשת קרקע ל-174 דירות בת"א בכחצי מיליארד שקל

הצעתה של אפריקה ישראל גברה בהליך התמחרות על הצעתה של קבוצת חג'ג'

יעל דראל
יעל דראל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מתחם סומייל בתל אביב
מתחם סומייל בתל אביבצילום: דודו בכר

חברת אפריקה ישראל זכתה במכרז לרכישת מגרש במתחם סומייל בתל אביב ותשלם עבורו סכום של כ-420 מיליון שקל. בשטח המגרש ניתן להקים מגדל מגורים בן 174 יחידות דיור, על פני כ-40 קומות. סכום הזכייה נחשב גבוה מאוד נוכח מספר יחידות הדיור. המשמעות: שווי רכיב הקרקע בלבד עבור כל יחידת דיור יהיה יותר מ-2 מיליון שקל.

באפריל האחרון פסק בית המשפט השלום בתל אביב כי המגרש, הממוקם במתחם בין הרחובות ז'בוטינסקי, אבן גבירול, ארלוזורוב ובן סרוק, ייצא למכרז. הפסיקה הגיעה בעקבות תביעת לפירוק שיתוף, שהגישו בעלי זכויות בקרקע, לאחר שהצדדים לא הגיעו להסכמות על חלוקת הזכויות ביניהם.

בקרקע שותפים בין השאר אפריקה ישראל, קבוצת חג'ג' ומספר בעלים פרטיים. את הליך הפירוק שיתוף הוביל עו"ד שמואל שוב, בשמם של הבעלים הפרטיים בקרקע. הצעתה של אפריקה ישראל גברה בהליך התמחרות על הצעתה של קבוצת חג'ג', שהגישה אף היא הצעה לרכישת הקרקע.

תוכנית המתאר למתחם סומייל, משתרעת על פני כ-45 דונם, ואושרה בשנת 2004. המתחם עצמו קרוי על שם כפר ערבי ששכן באזור לפני קום המדינה, והוא ממוקם מאחורי מגדל המאה, באחד המיקומים האטרקטיביים בתל אביב. למתחם זה אושרו במהלך השנים שתי תוכניות מפורטות, האחת לחלקו הצפוני והשנייה לחלקו הדרומי.

עסקה זו מהווה למעשה השתלטות משמעותית של חברת אפריקה ישראל, בשליטת יעקב לוקסנבורג, על מתחם סומייל בתל אביב. במתחם הצפוני שבו זכתה כעת מחזיקה אפריקה בנוסף בזכויות להקמת כ-30 יחידות דיור בבניין מגורים נמוך יותר. בנוסף, מחזיקה אפריקה בזכויות בקרקע במתחם הדרומי, בשיתוף בעלים פרטיים, שבה ניתן להקים שני מגדלים שיכללו כ-10 אלפים מ"ר של מסחר ויותר מ-600 יחידות דיור. 

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker