הופקדה תוכנית הענק להקמת שכונה בחדרה: 4,300 דירות ייבנו במזרח העיר

התוכנית כוללת הקצאה של כ-150 דונם לצורכי ציבור, לרבות רשת שבילים שתחצה את השכונה

עדי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הדמיה של שכונת הפארק בחדרהצילום: משרדי האדריכלים גיורא גור ושות', מן-שנער ופינצי רווה לונדון
עדי כהן

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה במחוז חיפה אישרה השבוע את הפקדתה של תוכנית ענק להקמת שכונת מגורים בחדרה – ובה 4,300 יחידות דיור, לצד 12 אלף מ"ר של שטחי תעסוקה ומסחר. התוכנית משתרעת על כ-650 דונם, מזרחית למרכז העיר, סמוך לשכונה המתפתחת אקו פארק.

הדירות ייבנו במבני מגורים של 30-9 קומות, ובתמהיל דיור מגוון – דירות להשכרה ארוכת טווח וכ-1,200 דירות קטנות. כ-62% מהדירות הן באחזקת י.ח. דמרי – מחציתן בבעלות מלאה ומחציתן במסגרת עסקת קומבינציה מול הבעלים.

התוכנית כוללת הקצאה של כ-150 דונם לצורכי ציבור, שבמסגרתה מתוכננת לקום קרית חינוך עירונית, כ-2,000 מ"ר עבור שטחי תעסוקה, כ-10,000 מ"ר עבור שטחי מסחר ופארק עירוני נוסף בשטח של 52 דונם.

כמו כן, מתוכננת להיסלל רשת שבילים החוצים לאורך ולרוחב את השכונה, לעידוד הליכה ברגל. התוכנית מקודמת ביוזמת עיריית חדרה, י.ח דמרי ושיכון ובינוי, ועל עריכתה אמונים משרדי האדריכלים גיורא גור ושות', מן-שנער ופינצי רווה לונדון.

"השטח מיועד לפיתוח בתוכנית המתאר של חדרה", אומרת מתכננת מחוז חיפה, ליאת פלד. "התוכנית תיצור סביבת מגורים איכותית למגוון רחב של אוכלוסיות. כמו כן, התוכנית כוללת נתיב תחבורה ציבורית המשתלב במערך התחבורה הציבורית האזורי, והיא מעודדת הליכה ברגל ורכיבה על אופניים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker