אחים דוניץ רכשה את זרוע ההתחדשות העירונית של גינדי השקעות ב-65 מיליון שקל

במסגרת העסקה נמסרו לדוניץ שני פרויקטים מתקדמים של פינוי-בינוי ברמת השרון ובגבעתיים בהיקף של 1,000 דירות, ואחזקה בחניון בתל אביב ■ המכירה מגיעה עקב מצוקת המזומנים של גינדי

הדר חורש
הדר חורש
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הדמיית פרוייקט התחדשות עירונית בגבעתיים, של אחים דוניץ
הדמיית פרוייקט התחדשות עירונית בגבעתיים, של אחים דוניץצילום: סטודיו אלכס לובימוב

חברת אחים דוניץ השלימה את רכישת זרוע ההתחדשות העירונית של חברת גינדי השקעות תמורת 65 מיליון שקל. העסקה כוללת שני פרויקטים גדולים של פינוי-בינוי וחניון.  

הפרויקטים ייבנו במסגרת תוכנית פינוי-בינוי ברמת השרון ובגבעתיים, בהיקף של 1,000 דירות. העסקה, שנחתמה עקרונית לפני כחצי שנה, הושלמה לאחר האישורים של דיירי השכונות. בנוסף, רכשה החברה זכויות בהיקף 25% בחברה המחזיקה בחניון גבעון בתל אביב.

נסים אחיעזרא
מנכ"ל האחים דוניץ, נסים אחיעזראצילום: עופר וקנין

הפרויקט בגבעתיים נמצא ברחוב ההסתדרות וצפוי לכלול כ-500 דירות, מתוכן יימסרו כ-168 לדיירים הקיימים. החברה מתכננת לבנות במקום ארבעה מגדלים בני כ-24 קומות. הפרויקט ברמת השרון נמצא ברחוב השח"ל בקרית הצעירים, הגובל בשכונת נוה מגן הוותיקה, וצפוי לכלול כ-435 דירות, מתוכן יימסרו כ-108 לדיירים הקיימים. החברה מתכננת לבנות ארבעה מגדלים בני כ-21 קומות ושלושה בניינים שני 10 קומות במקום. לשני הפרויקטים תב"ע מאושרת.

"נקבל היתרי בנייה בתוך שנה"

גינדי השקעות, בבעלות  מנור גינדי, אורי לוי ואייל פרידמן, מכרה את פעילות ההתחדשות העירונית שלה על רקע מצוקת מוזמנים, שבעקבותיה מכרה לאחרונה גם את חלקה (50%) בקניון TLV. עסקת הקניון בוצעה במחירי הפסד ותמורתה מיועדת לפירעון חובות לבנקים. החברה העמידה למכירה נכסים נוספים בתחום הבנייה למגורים. נוכח מצוקתה של החברה, נחשבה גם עסקת הפרויקטים להתחדשות עירונית להזדמנות וכמה חברות בענף התחרו עליה מול חברת דוניץ.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי
החניון בכיכר גבעון
החניון בכיכר גבעוןצילום: ללא קרדיט

הפרוייקט בגבעתיים הוא משמעותי במיוחד נוכח העדר עתודות קרקע לבנייה חדשה בעיר המבוקשת, ומדיניות העירייה - שבלמה בשנה האחרונה אישור לפרויקטים חדשים להתחדשות עירונית, בנימוק שהעיר נדרשת לתכנון מחודש.

נסים אחיעזרא, מנכ"ל חברת אחים דוניץ, מסר: "נקרתה בפנינו הזדמנות נדירה לרכישת פרויקטים עם הסכמות דיירים ותב"ע מאושרת, שקיצרה לנו באופן משמעותי את הזמן של הוצאתם לפועל. אני מעריך שנוכל לקבל היתרי בנייה לפרויקט ברמת השרון בתוך כשנה ולפרויקט בגבעתיים בתוך כשנה וחצי".

היקף הפעילות בתחום פינוי-בינוי של דוניץ נאמד בכ-3,000 דירות, כולל עסקת גינדי. לחברה פרויקט בינוי-פינוי בראשון לציון של כ-1,400 דירות בבנייה מתקדמת, פרויקט גדול של פינוי-בינוי בתל אביב - ופרויקט נוסף בגבעתיים ברחוב המרי, עם תב"ע מאושרת.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker