מעבדת סייבר חדשה בבאר שבע תבדוק איומים על מערכות בקרה תעשייתיות

המעבדה תוקם בפארק ההיי-טק גב-ים נגב בשטח של 1,000 מ"ר, וצפויה להיפתח בחודשים הקרובים ■ חברות סטארט-אפ הפועלות בתחומי האנרגיה יוכלו לנסות במעבדה את הטכנולוגיות שלהן

גילי מלניצקי
גילי מלניצקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פארק גב-ים נגב בבאר שבע
גילי מלניצקי
גילי מלניצקי

מערך הסייבר הלאומי ומשרד האנרגיה יקימו מעבדה לאומית לניסויים, שבה יבדקו איומי סייבר על מערכות בקרה תעשייתיות. המעבדה (מעבדת SCADA) תוקם בפארק ההיי-טק גב-ים נגב בבאר שבע בשטח של 1,000 מ"ר, במקביל לפעילות הקיימת של המרכז הארצי לניהול אירועי סייבר בפארק ההיי-טק.

המעבדה נמצאת בתהליכי הקמה בימים אלה וצפויה להיפתח במחצית השנייה של 2020. על פי גורמים בענף, רמות המחירים בפארק משקפות טווח מחירים של 55-50 שקל למ"ר, ופעילות מערך הסייבר חולשת על אלפי מ"ר במתחם.

מערך הסייבר הלאומי יבחן במעבדה תרחישים אפשריים של איומי סייבר גם בתחום האנרגיה, תחום תשתיות החשמל, הגז ותחומים נוספים. במעבדה יוכלו חברות סטארט-אפ הפועלות בתחומי האנרגיה ועובדות בשיתוף עם מערך הסייבר, לנסות את הטכנולוגיות שלהן בסביבה המדמה סביבה תעשייתית ועל בסיס דאטה אמיתית.

מרכז שליטה חדש לאיומי סייבר

פארק גב-ים נגב בבאר שבע (אילוסטרציה, למצולמים אין קשר לנאמר בכתבה)צילום: אליהו הרשקוביץ

במקביל, השבוע חנך מערך הסייבר הלאומי יחד עם משרד התקשורת מרכז שליטה לאיומי סייבר על משק התקשורת, במעמד שר התקשורת, דודי אמסלם. המרכז, שצפוי לפעול החל מחודש פברואר וממוקם גם הוא בפארק ההיי-טק בבאר שבע, אמור לרכז דיווחי איומים על תקיפות של חברות סלולר ולתת מענה והתרעות ייעודיות לחברות אלה מפני איומים. במתחם פועלים מרכזי שליטה נוספים בתחומי הפיננסים, ביטחון פנים וממשל, ובעתיד יוקמו גם מרכזים בתחומי תחבורה והגנת הסביבה.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

בפארק ההיי-טק גב-ים נגב מועסקים כיום כ-2,500 מהנדסות ומהנדסים ביותר מ-70 חברות הפועלות בשטח של כ-65 אלף מ"ר. עם סיום הקמתו, צפוי הפארק לכלול כ-15 מבני היי-טק שבהם יועסקו יותר מ-10,000 עובדים, בשטח כולל של כ-200 אלף מ"ר ובהשקעה כוללת של כ-1.5 מיליארד שקל.

כיום פועלים בפארק מרכזי פיתוח של חברות היי-טק כמו IBM, אלביט, ORACLE ,Dell-EMC ,Wix ורפאל - חלקן מקבלות תמיכה ממשלתית ומשתפות פעולה עם חוקרי אוניברסיטת בן-גוריון הצמודה לפארק.

בימים אלה מוקם בצמוד לפארק קמפוס התקשוב של צה"ל, שבו ישרתו כ-7,000 אנשי קבע ומשרתי יחידות הטכנולוגיה העילית של צה"ל דוגמת ממר"ם, מצו"ב, מצפן, לוטם ויחידות נוספות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker