אושרה תוכנית ענק לתוספת של 6,000 יחידות דיור בבאקה אל-גרבייה

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה חיפה אישרה את הגדלת שטחי הבנייה ב-4,500 דונם ■ התוכנית צפויה להוביל לעלייה במספר התושבים: מ-35 אלף ל-50 אלף

עדי כהן
עדי כהן
באקה אל גרבייה
באקה אל גרבייהצילום: עופר וקנין

תוכנית ענק לתוספת של 6,000 יחידות דיור בבאקה אל-גרבייה אושרה היום (ד') בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה חיפה. במסגרת התוכנית, שיזמה עיריית באקה אל-גרבייה, אושרה הגדלת אזורי הבנייה למגורים ולשטחי ציבור בכ-4,500 דונם. המהלך צפוי להגדיל את מספר התושבים ביר מ-30 אלף ל-50 אלף.

זו הגדלה משמעותית של זכויות הבנייה המאושרות למגורים בעיר, מ-65% כפי שמאושר כיום – לכ-160%. במסגרת כך, תגדל צפיפות יחידות הדיור בעיר לדונם מ-6 ל-8. עוד במסגרת התוכנית, מתאפשרת הגדלה ניכרת של שעורי הבנייה שייעודו בעבור שטחי ציבור, מבנים ומוסדות ציבור, וייעודי ספורט ונופש. התוכנית הוכנה בהתאם לעקרונות תוכנית המתאר הכוללנית לבאקה אל-גרבייה שהוועדה המחוזית החליטה על הפקדתה ביוני 2019, ומציעה תכנון כולל של העיר באקה אל-גרבייה ליעד של 50 אלף נפש.

לעמדת הוועדה המחוזית חיפה, לתוכנית חשיבות תכנונית וציבורית גבוהה הנובעת מתרומתה לפיתוח העיר ולהגדלת הצפיפות בה. זאת, בעוד שזו מתעתדת את עיבויו של המרקם העירוני הקיים, חידוש מרכז העיר בדרך של התחדשות עירונית, והנחת תשתית לתוספת משמעותית של יחידות דיור ושל שטחים ציבוריים תומכים.

בשל תוספת התושבים המשמעותית הצפויה לעיר, מגדירה התוכנית גם מנגנון שיבחן את כושר הנשיאה של התשתיות העירוניות הקיימות. במסגרת מנגנון זה, יוגש לוועדה המקומית אחת לחמש שנים מיום אישור התוכנית, דו"ח בו תיעוד של מערכות המים, הביוב, הדרכים, החניות ומבני הציבור בעיר. בהתאם לממצאי הדו"ח, ייבחן הצורך בשדרוג תשתיות אלה וייקבעו יעדים לשדרוגן, בד בבד עם הגידול ביחידות הדיור החדשות אשר ייבנו מכוח תוכנית זו.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker