הרצליה יוצאת למאבק בתוכנית קרית שחקים - ודורשת מהמדינה 100 מיליון שקל

עתירה מינהלית שהגישה עיריית הרצליה נגד המדינה קוראת לעצירת תוכנית הענק בקרית שחקים, עד למתן פתרונות מספקים לתשתיות ותחבורה ■ במסגרת העתירה, מתנה העירייה את קידום התוכנית במימון פיתוח התשתיות מצד המדינה

עדי כהן
עדי כהן
ראש העיר הרצליה משה פדלון
ראש העיר הרצליה משה פדלוןצילום: עזרא לוי

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה הרצליה הגישה היום (א') עתירה מינהלית נגד הוותמ"ל (הוועדה לתכנון ובנייה של מתחמים מועדפים לדיור) לבית המשפט המחוזי בתל אביב - שבה קראה לעצירת תוכנית הענק שמקדמת המדינה לבניית 1,650 דירות ו-200 אלף מ"ר שטחי תעסוקה ומסחר בסמוך למחלף שבעת הכוכבים בעיר.

בבסיס טענותיה של העירייה, כפי שמובאות בכתב העתירה, עומד המחסור בפתרונות תחבורתיים נלווים לתוכנית, והיעדר שלביות בביצועה - שעשויים להביא לטענת העירייה לכדי "קטסטרופה וקריסת מערכות בעיר". העירייה דורשת בעתירתה גם מימון נלווה מצד המדינה לשם פיתוח התשתיות התומכות בתוכנית - בשווי מוערך של יותר מ-100 מיליון שקל.

בכתב העתירה נטען כי "הוותמ"ל החליטה להעדיף (שוב) אישור יחידות דיור 'על הנייר' - ולהפקיר את הצורך הציבורי האקוטי בדבר מענה תחבורתי מקיף. כל זאת, תוך דריסה ברגל גסה של סיכומים מוקדמים והבטחות שקיומן היווה תנאי לתמיכת עיריית הרצליה בתוכנית". לצד הוותמ"ל, הוגשה העתירה גם נגד רשות מקרקעי ישראל, הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מחוז תל אביב, משרד התחבורה וחברת נתיבי תחבורה עירוניים (נת"ע).

התוכנית, אותה יזמה רשות מקרקעי ישראל ושאושרה להפקדה בחודש מארס האחרון, משתרעת על "משולש תחבורה" בשטח של כ-180 דונם שתחום בין שדרות שבעת הכוכבים, מסילת הרכבת, ורחוב בן ציון מלכיאלי. במסגרתה, יחידות הדיור המתוכננות ייבנו בשבעה מגדלים בני 60-22 קומות, כאשר ביניהן 330 יחידות יוקצו בעבור דירות קטנות. לצד שטחי המגורים, יוקצו כאמור 200 אלף מ"ר עבור שטחי תעסוקה ומסחר, 12 דונם לשטחים ציבורים פתוחים, וכ-6,600 מ"ר נוספים עבור מעונות יום וגני ילדים.

כמו כן, התוכנית מייעדת את הקמתו של מרכז תחבורה מטרופוליני במקום, שישלב בין כל סוגי התחבורה הציבורית בטרמינל אחד, בו יהיו רכבת כבדה, קו מטרו תת קרקעי, מערך מהיר לעיר, מסוף אוטובוסים עירוניים ובין עירוניים, וכן מערך חנייה ציבורית תת קרקעית. לצד זאת, על מנת לעודד את עזיבת הרכב הפרטי, מסתמן כי יצומצם תקן החנייה הפרטית שיוטמע בה.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

"לא נאפשר תוספת בנייה בעיר ללא מענה הולם של תשתיות"

בעיריית הרצליה מחדדים כי הוועדה המקומית "מברכת על קידום התוכנית ועל הפיתוח המוצע במסגרתה"; אולם דורשים את התערבות בית המשפט לשם "הוספת הוראות לתוכנית למען הגשמה אופטימלית של מטרותיה". במסגרת זו, דורשת העירייה בעתירה את חיבור המתחם לקו הירוק של הרכבת הקלה, שיפור תשתיות התחבורה והניקוז בסביבת המתחם, הטמעת הוראות שיכתיבו שלביות לביצוע התוכנית בהתאם לפיתוח התשתיות - והתחייבות המדינה למימון כלל עבודות הפיתוח במתחם, בסך של יותר מ-100 מיליון שקל.

לפי העתירה, "נוכח היות התוכנית גרעונית - באופן שעלות הקמת התשתיות מכוחה של התוכנית גבוהה בכמאה מיליון מהתקבולים שיתקבלו בגין היטלי פיתוח ודמי פיתוח, וכן באופן שעלות הקמת מבני הציבור גבוהה מהכנסות הנובעות מהיטלי השבחה - אישור התוכנית חייב להיות מותנה בהתחייבות המדינה למימון כלל עבודות הפיתוח במתחם. זאת, אף בהתאם להבטחה שלטונית שניתנה לוועדה המקומית".

בהתייחסו לעתירה שהוגשה, אמר ראש העיר הרצליה, משה פדלון, כי "עיריית הרצליה פועלת להתחדשות העיר ותרמה רבות למאמץ הלאומי להוספת יחידות דיור. עם זאת, העירייה אינה יכולה לקבל תכתיבים ללא תיאום וללא הבנה של תפיסת העיר הכוללת וצורכיה. לפיכך, לא נאפשר תוספת בנייה בעיר ללא מענה הולם של תשתיות כגון תחבורה, ניקוז, שטחי ציבור ועוד. מענה זה הוא תנאי הכרחי להבטחת איכות חייהם של תושבי העיר, כפי שאנו בהרצליה מחויבים לה".

כמו כן, על בסיס טענות אלה, הצהיר פדלון בתחילת החודש שעבר על עצירת כלל הבנייה בהרצליה - שנתונה לטענתו "למצב חירום תפעולי של התשתיות העירוניות". כבר אז, הזהיר פדלון כי יעצור גם את תוכניות הענק שמקדמת המדינה בעיר, בהן קרית שחקים, תוכנית בין ערים, תוכנית הרובע הצפוני ואפולוניה.

עם אישור התוכנית להפקדה אמר יו"ר הוותמ"ל וסגן הממונה על התקציבים בוועדה, אריאל יוצר, כי "התכנון בקרית שחקים שם את המשתמשים בתחבורה הציבורית בעדיפות ראשונה, ומנגיש להם את מגוון עורקי התחבורה העתידיים במקום אחד. התוכנית מנצלת באופן מרבי את הקצאת השטח בלב העיר הרצליה וצפויה לסייע לעיר בהתבססותה כאלטרנטיבה איכותית למגורים ותעסוקה. בנתיבות, הוועדה השלימה את רצף התוכניות שלוקחות חלק בתנופת הבינוי שהעיר חווה ומציעה פיתוח איכותי למגורים במרחב הדרום".

רשות מקרקעי ישראל מסרה בתגובה: "כרגיל, עיריית הרצליה שולחת את עתירותיה לעיתון ולא לבית המשפט. מדובר בתכנית מצויינת שהושלמה במאמץ רב. תוואי הקו הירוק הינו חלק מראייה כולל של פריסת התחבורה הציבורית במרחב ויצירת התניות נוספות הן רק אמצעי פסול לניסיון לנהל את הממשלה ותקציביה בדרכים עוקפות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker